IV FESTIWAL WODY – inspirujący pomysł na sobotę!

Koło fortuny, galeria kropelki, pracownia statków i stateczków – to tylko wybrane atrakcje IV Festiwalu Wody – woda nas kręci!, który odbędzie się w najbliższą sobotę 28 września w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany.

Festiwal wody zawita już po raz czwarty do Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Wzorem poprzednich lat imprezę przewidziano w konwencji rodzinnego pikniku. W ubiegłym roku w wodnej zabawie uczestniczyło prawie 2,5 tys. osób. Wstęp jak co roku jest bezpłatny.

Wydarzenie skierowane jest szczególnie do rodziców z dziećmi, ale przyjść może każdy! Na uczestników Festiwalu czekają pasjonujące zadania, pouczające eksperymenty i 10-te Urodziny „Akademii Kropelki” – pierwszego programu edukacji ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa, który wystartował we wrześniu 2009 roku. Będzie tort, dyskoteka i cała masa fantastycznej zabawy!

W Wodnym Laboratorium, można będzie znaleźć odpowiedzi na pytania czy woda potrafi tańczyć, albo  czy może działać jak klej?

Tych co lubią ruch, Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają na wodne wygibasy. Na śmiałków czeka tor przeszkód, slalom i sprawdzian równowagi. Kto lubi działać twórczo, musi koniecznie zajrzeć
do Galerii Kropelki. Dla miłośników zagadek przewidziano stanowisko koła fortuny, gdzie na pewno trzeba będzie pogłówkować.

Po trudnych festiwalowych zmaganiach będzie też chwila na wytchnienie. W strefie relaksu, będzie nie tylko miło, ale i smacznie. Tutaj  na wielkim ekranie czeka na dzieci Dziadek Tadek i jego wnuczek Olek – bohaterowie wodociągowych kreskówek edukacyjnych, a do tego dobra woda prosto z kranu z różnymi dodatkami.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej akcji „Kropla dobra – dzieci dla dzieci”. Zbierana będzie  literatura dziecięca i młodzieżowa, gry i puzzle dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dzieło pomocy dzieciom” mieszczącej się przy ul. Rajskiej 10 w Krakowie. Jeśli w domu wasze półki uginają się pod nadmiarem dawno przeczytanych przez dzieci książek, to podzielcie się nimi z innymi. Przynieście książki w dobrym stanie, kompletne gry i puzzle.   

W trakcie Festiwalu, będzie można zasięgnąć informacji o dobrej wodzie prosto z kranu, jej walorach i składzie. Można zbadać wodę ze swojego domowego kranu – należy przynieść litr wody w sterylnym pojemniku. Będzie też okazja do rozmowy ze specjalistami reprezentujących partnerów wydarzenia.  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, a także PGW Wody Polskie – RZGW w Krakowie, przygotowały również swoje stoiska. 

Do  Zakładu Uzdatniania Wody Bielany będzie kursował specjalny autobusu komunikacji miejskiej. Odjazdy od godziny 10.00, co godzinę, z przystanku tramwajowego Plac Wszystkich Świętych (W kierunku Poczty Głównej). Ostatni kurs o godz. 14.00. W drogę powrotną z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany będzie można wyruszyć od godziny 11.20, co godzinę. Ostatni kurs o 16.10.  Dla zmotoryzowanych udostępniony zostanie bezpłatny parking (liczba miejsc ograniczona).

(wk)

Zobacz także