Jacek Kurski na bogato świętował w Krakowie. Na szczęście TVP nie przyjęła faktury

Musisz przeczytać

W połowie lipca Jacek Kurski, prezes TVP wraz z żoną świętowali w Krakowie pierwszą rocznicę ślubu. Okazuje się, że fakturę za ten pobyt początkowo wystawiono na TVP.

O rocznicy Kurskich było głośno, bo zdjęcia z ich romantycznego weekendu, m.in. sesji na dachu hotelu, obiegły nawet portale plotkarskie. Zatrzymali się w jednym z droższych hoteli w Krakowie. Teraz „Gazeta Wyborcza” dotarła do dokumentów, z których wynika, że koszt ich pobytu (ok. 5 tys. zł) początkowo miała zapłacić TVP, a więc podatnicy.

Biuro prasowe spółki poinformowało dziennikarzy, że faktura za pobyt prezesa w Krakowie nie została przez TVP przyjęta ani tym bardziej zapłacona.

„TVP zażądał jej pilnego skorygowania. Po skorygowaniu hotel wystawił poprawną fakturę, wskazując tym razem właściwego nabywcę i płatnika – Jacka Kurskiego. Faktura ta została już opłacona przelewem przez Jacka Kurskiego” – czytamy w „Gazecie Wyborczej„.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w sanktuarium w Łagiewnikach Joanna Klimek i Jacek Kurski wzięli ślub kościelny. Oboje są po rozwodzie, pierwsze małżeństwo zawarli przed ołtarzem, więc oboje musieli uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego. Właśnie ten fakt w połączeniu z uroczystością ślubną w krakowskich Łagiewnikach wywołał oburzenie niektórych komentatorów. Także sprzyjających obozowi Zjednoczonej Prawicy.

Kilka tygodni później, gdy wydawało się, że echa ślubu prezesa TVP w krakowskich Łagiewnikach już ucichły, głos zabrał sam Jacek Kurski. W wywiadzie dla tygodnika ”Sieci” odpowiedział krytykującym unieważnienie jego pierwszego ślubu kościelnego i ostentacyjne wzięcie drugiego w Łagiewnikach.

– Ludzie, którzy hejtują mój ślub w mediach społecznościowych i nie tylko tam, zachowują się tak, jakby nie mieli swojego własnego życia. Po prostu zazdroszczą. To jęk zawiści – stwierdził Kurski.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca