Jacek Majchrowski o Nowym Mieście: Radni podjęli fatalną decyzję

Musisz przeczytać

– To był fundamentalny plan tej kadencji. Radni podjęli moim zdaniem fatalną decyzję – tak Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa komentuje decyzję o odrzuceniu projektu planu „Nowego Miasta”.

Kilkanaście dni temu radni odrzucili projekt dotyczący Rybitw i Płaszowa. Władze miasta chciały przekształcić obszar przemysłowy w  dzielnicę biurowo-mieszkaniową. Za odrzuceniem planu głosowo 25 radnych, przeciwko było 15.

Teraz tę decyzję na antenie Radia Kraków skomentował prezydent Jacek Majchrowski.

– Ta kwestia Nowego Miasta na Rybitwach to był plan na 700 hektarów. Część była wyłączona, to tereny kolejowe, poza działaniem planistycznym. To był fundamentalny plan tej kadencji. Radni podjęli moim zdaniem fatalną decyzję. Można było zrobić tak, że jak ktoś ma zastrzeżenia… To nie przedsiębiorcy mają uwagi. Tam było 4-6 przedsiębiorców z uwagami. Kilkaset przedsiębiorstw tam jest w ogóle – podkreśla prezydent Krakowa.

W tej sytuacji Rada Miasta może dziś unieważnić uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego dla Rybitw.

– Jak to przejdzie dzisiaj, a mam nadzieję, że nie… To wycofanie całej procedury planistycznej. My w tej kadencji wtedy do tego nie podejdziemy. To też rzutuje na studium, które jest w trakcie realizacji – zaznacza Jacek Majchrowski.

Nie będzie „Nowego Miasta” na terenie Płaszowa i Rybitw

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca