Jacek Majchrowski w zacnym gronie prezydentów. Wspólnie wystosowali ważny apel

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada), dlatego prezydenci polskich i zagranicznych miast wystosowali specjalny apel w sprawie poszanowania zasad równości i tolerancji wobec mniejszości i grup dyskryminowanych.

Z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy, do akcji włączyli się prezydenci polskich miast, m.in. Krakowa, Gdańska, Lublina, Łodzi, czy Poznania.

„Dzisiaj my, prezydenci i burmistrzowie polskich miast, okazujemy solidarność z wszystkimi, którzy na co dzień borykają się z wykluczeniem, dyskryminacją i nierównym traktowaniem. Tymi, których głos wymaga wzmocnienia i tymi, którzy z determinacją walczą o swoje prawa stając się obiektem ataków werbalnych, a w ostatnim czasie również fizycznych” – podkreślili prezydenci w apelu.

Nie tylko wyrazili solidarność ze wszystkimi dyskryminowanymi i wykluczonymi, ale też przypomnieli fragment Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji.


Do apelu dołączyli włodarze zagranicznych miast, takich jak Birmingham, Bratysława, Budapeszt, Düsseldorf, Florencja, Gandawa, Kopenhaga, Madryt, Praga i Reykjavik.

(ko)

Zobacz także