„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Czy studenci wrócą do Krakowa? Jak będą wyglądać zajęcia na uczelniach?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Wszystko wskazuje na to, że studenci nie prędko wrócą na uczelnie. Większość zajęć będzie odbywać się zdalnie, a jedynie poszczególne ćwiczenia, warsztaty i laboratoria będą miały tradycyjną formę. Niektóre uczelnie zdecydowały, że część żaków będzie mogła oglądać wykłady transmitowane na żywo.

Na Akademii Górniczo-Hutniczej wykłady będą odbywać się zdalnie. Uczelnia dopuszcza możliwość przeprowadzania wykładów hybrydowych, które będą transmitowane na żywo dla studentów zdalnych. Tradycyjne zajęcia będą odbywały się w większych blokach, by ograniczyć wymianę żaków i wykładowców.

Z kolei zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się zarówno stacjonarnie na terenie uczelni, jak i zdalnie za pomocą specjalnej platformy UpeL, gdzie prowadzący będą zamieszczać krótkie instruktaże treningowe. Student uczęszczający na zajęcia stacjonarne będzie mógł nadrobić nieobecności w internetowej platformie. Żacy uczący się zdalnie będą mogli wybrać formę zajęć wf-u.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim zajęcia będą przeprowadzane zarówno zdalnie, jak i w systemie hybrydowym. W przypadku trybu stacjonarnego minimum 25 proc. zajęć będzie musiało odbyć się na uczelni. W takiej formie będą przeprowadzane zajęcia na: Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Wydziale Chemii oraz Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Na pozostałych wydziałach zajęcia będą odbywać się hybrydowo lub całkowicie zdalnie. Wf będzie odbywać się stacjonarnie i jedynie studenci zdalni będą mogli uczestniczyć w kursach online.

Podobnie jak AGH i UJ, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Politechnika Krakowska będą przeprowadzać zajęcia w trybie zdalnym, stacjonarnym i mieszanym. Uniwersytet Papieski zastosuje podobne rozwiązania, jednak władze uczelni przewidują także przenoszenie zajęć stacjonarnych z semestru zimowego na letni.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki będzie prowadzić zajęcia zdalne, na których będą omawiane zagadnienia teoretyczne. Zajęcia w formie warsztatowej będą przeprowadzane stacjonarnie. W przypadku nieskuteczności prowadzenia lekcji online Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia może wyrazić zgodę na zmianę trybu prowadzenia zajęć. Podobne rozwiązania wprowadziła Akademia Muzyczna.

js

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca