Jak długie powinny być kazania? Takie pytanie w ankiecie zadaje znany ksiądz

Musisz przeczytać

Ksiądz Tadeusz-Isakowicz słynie z aktywności w mediach społecznościowych. Nie szczędzi też krytyki kościelnym hierarchom.  W jednym z ostatnich wpisów odniósł się do długich kazań metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego. Pokłosiem tego jest ankieta, w której ksiądz Isakowicz-Zaleski zadaje wiernym pytanie: jak długie powinny być kazania głoszone przez biskupów i księży?

„W nawiązaniu do wniosków Synodu Archidiecezji Krakowskiej…  Pytam wiernych świeckich. Jaka winna być długość kazań głoszonych przez biskupów i księży na kościelnych uroczystościach (np. pielgrzymki, poświęcenia, bierzmowania, I Komunie św., rocznice itp.)?” – pyta ksiądz Isakowicz-Zaleski na Twitterze. I daje jego użytkownikom do wyboru kilka możliwości: do 15 minut, do 30 minut, do 45 minut, dłużej niż 45 minut.

Kilka dni temu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował list, jaki otrzymał od jednego z wiernych. To list, który został wysłany do metropolity krakowskiego, ale także do księdza Isakowicza-Zaleskiego. Mężczyzna zarzuca w tym liście abp. Jędraszewskiemu, że mówi zbyt długie kazania. Ksiądz Isakowicz-Zaleski dodał do tego, że długie i niezrozumiałe dla wiernych kazania metropolity to jeden z zarzutów, jaki pojawił się na synodzie, z którego raport wciąż nie został opublikowany.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca