Jak działają rosyjscy hakerzy i trolle? Dowiecie się w kinie plenerowym!

Kino plenerowe / fot. Pixabay

Co łączy groźnego kosmitę z dwoma przyjaciółkami w średnim wieku? Jak działa rosyjska propaganda? Kto stworzył postać Piotrusia Pana? Na te wszystkie pytania otrzymacie odpowiedź w ten weekend w kinach pod chmurką! Zobaczcie, nasze filmowe propozycje!

Nie macie planów na dzisiejszy wieczór? To świetnie, bo BALowe Kino Plenerowe zaprasza Was na seans „Thelma i Louise”. Tym razem reżyser „Obcego” Ridley Scott pokaże Wam zupełnie inne oblicze, choć filmy łączy wątek kobiecej siły i determinacji. 

Thelma jest gospodynią domową, a Louise pracuje jako kelnerka. Znudzone codziennością przyjaciółki postanawiają wyjechać na wycieczkę w góry. Podczas imprezy alkohol i dobra zabawa sprawiają, że Thelma wychodzi z lokalu z nieznajomym mężczyzną. Okazuje się, że nowy towarzysz imprezy chce zgwałcić bohaterkę. Na ratunek rusza Louise, która morduje napastnika. Kobiety postanawiają uciec, ale zaczyna ścigać je policja. 

Jak skończy się ta historia? Dowiecie się o godz. 21.00 przy ul. Ślusarskiej 9. 

W świecie fantazji

Kino pod białoprądnicką chmurką przy Dworku Białoprądnickim przedstawi Wam o godz. 21.30 „Marzyciela”. W produkcji Marca Forstera brała udział plejada gwiazd m.in. Kate Winslet oraz Johnny Deep. Film otrzymał w 2005 r. Oscara za muzykę naszego rodaka – Jana A.P. Kaczmarka. 

„Marzyciel” przedstawia historię Jamesa Barriego. Pisarz jest nieszczęśliwy, ponieważ wszelkie jego dzieła ponoszą klęskę. Pewnego dnia poznaje wdowę Sylvię
Llewelyn-Davies i jej czterech synów. Ta niezwykła znajomość i przyjaźń przyczynia się do powstania opowieści o Piotrusiu Panie i Nibylandii. Jednak choroba matki chłopców przerywa sielankę. 

Jak działają hakerzy z Rosji?

Jeżeli interesujecie się polityką międzynarodową lub jesteście miłośnikami filmu dokumentalnego to BALowe Kino Plenerowe ma dla Was ciekawą propozycję. W niedzielę o godz. 21.00 będziecie mogli obejrzeć „Wojnę informacyjną: Rosja kontra Zachód” w reż. Paula Moreira. 

Dokument ma pokazać, jak działa rosyjska machina propagandowa. Reżyser przedstawia próby ingerencji Rosji podczas wyborów prezydenckich we Francji oraz opowiada o kulisach funkcjonowania Russia Today i Sputnika. W filmie zostają również ukazane działania rosyjskich hakerów i trollów. 

Walka z AIDS

W niedzielę Bulwar[t] Sztuki zaprezentuje „120 uderzeń serca” w reż. Robina Campillo. Produkcja otrzymała Grand Prix festiwalu w Cannes oraz została obsypana Cezarami. Polska premiera odbyła się rok temu, więc jeśli tego nie widzieliście, to warto wybrać się na seans o godz. 20.30. 

„120 uderzeń serca” przeniesie Was do wczesnych lat 90. W tamtym czasie we Francji epidemia AIDS zbiera ogromne żniwo. Dał na to ciche przyzwolenie rząd wraz z koncernami farmaceutycznymi. Aktywiści paryskiego ACT UP zaczynają protestować i urządzają happeningi. Mimo to rządzący nadal zwlekają z decyzją, a przecież chorzy mają niewiele czasu…

d.c.

 

 

Zobacz także