Jak na narty to do Włoch. Niepokojące wyniki ankiety

Jeszcze niedawno te wyniki zostałyby przyjęte ze wzruszeniem rąk, a teraz dają do myślenia. 25% z wyjeżdżających na narty Polaków wybrało Włochy jak swój cel narciarski w tym sezonie – wynika z raportu przygotowanego przez Rankomat.

Raport opracowano na podstawie informacji pozostawianych przez klientów rankomat.pl, którzy zakupili ubezpieczenie narciarskie z pomocą porównywarki w okresie od listopada 2019 do końca lutego 2020 roku. Eksperci przeanalizowali, gdzie najchętniej szusują Polacy wyjeżdżający za granicę, kogo zabierają na narty, a także ile czasu spędzają na zimowym urlopie. Sprawdzili także, na jakie ubezpieczenie decydują narciarze z naszego kraju oraz ile średnio kosztowała wybierana polisa.

– Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy narciarskie. Najczęściej wybieramy Włochy i Austrię, należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie, wybierając się na narty. Łatwo doznać wypadku na stoku, a koszty hospitalizacji i akcji ratunkowej w europejskich krajach potrafią zrujnować niejeden budżet – mówi mówi Robert Pelczar, product manager rankomat.pl.

– Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie ceną. Ważny jest także zakres ubezpieczenia, który zapewni pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, NNW, OC. Na szczęście polscy narciarze są tego świadomi i coraz częściej decydują się na rozbudowane polisy – dodaje.

ml, inf. prasowa

Najnowsze

Co w Krakowie