Lifestyle

Jak oszczędzić na zespole weselnym?

Wynajęcie zespołu weselnego to jeden z największych wydatków, któremu czoła musi stawić para młoda. Ceny zespołów weselnych są bardzo zróżnicowane i wahają się w zależności od renomy zespołu, miasta, z którego pochodzi grupa oraz jej składu. Najdroższe są znane i cenione grupy pochodzące z dużych polskich miast, m. in. zespoły weselne Kraków. Na wynajęciu zespołu weselnego także można nieco oszczędzić. W jaki sposób?

Jesteś z dużego miasta? Wybierz grupę muzyczną z mniejszej miejscowości

Z największym wydatkiem na wynajęcie zespołu na wesele muszą liczyć się pary, które organizują zabawę w dużym mieście lub jego okolicach. W takiej sytuacji najprostszym bowiem wyjściem jest znalezienie grupy muzycznej, która działa na terenie danego miasta. I tak, organizując swoje wesele na terenie Małopolski najczęściej wybieramy zespoły weselne z Krakowa. Warto jednak mieć świadomość, że zespoły muzyczne działające w dużych miastach są nieco droższe niż grupy występujące w mniejszych miejscowościach.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy sprowadzić na swoje wesele w Krakowie zespołu pochodzącego z innego miasta. Wszystko zależy bowiem od ustaleń z grupą, a większość z nich chętnie zgadza się na występ także w innych polskich miastach. W ten prosty sposób możemy więc zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Decydując się na współpracę z zespołem z innego miasta, musimy jednak być przygotowani na dodatkowe wydatki. Składa się na nie koszt dojazdu zespołu do nas, koszty jego wyżywienia oraz zakwaterowania. Warto więc dokładnie przekalkulować sobie czekające nas wydatki oraz ocenić, czy rzeczywiście opłaca nam się zaprosić na wesele zespół spoza miasta. Jeśli natomiast nie chcemy zaprzątać sobie głowy dodatkowymi sprawami i jesteśmy w stanie ponieść nieco większy koszt, postawmy na miejscowe zespoły weselne z Krakowa.

Duży zespół weselny czy mniejszy?

Zespoły weselne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych nowożeńców. W naszym kraju obecnie działa ich całkiem sporo, dzięki czemu mamy z czego wybierać.

Zespół weselny powinien posiadać jednak nie tylko repertuar dopasowany do naszego gustu i stylu wesela, ale także liczyć sobie odpowiednią liczbę członków. Wielkość zespołu powinna być także dopasowana do rozmiarów naszego przyjęcia. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, kiedy za oprawę muzyczną dużej 150-osobowej zabawy weselnej odpowiada zaledwie dwuosobowy zespół. I odwrotnie, jeśli organizujemy kameralne wesele dla 50 gości, nie warto przepłacać i zapraszać na niego pięcioosobowego zespołu muzycznego, którego potencjał na małej zabawie nie zostanie w pełni wykorzystany.

Właściwy wybór zespołu oraz liczby jego członków pozwoli nie tylko dopasować go do naszej zabawy weselnej, ale także zaoszczędzić pieniądze. Im większy zespół, tym więcej zapłacimy bowiem za jego usługi, co nie zawsze będzie do końca uzasadnione.

Najpierw jakość, później oszczędności

Wybierając zespół weselny pamiętajmy jednak, aby zawsze dokładnie sprawdzić jego doświadczenie oraz umiejętności. Oszczędności są bowiem istotne, ale nie najważniejsze. Od oprawy muzycznej wesela zależy bowiem w dużej mierze to, czy nasza zabawa weselna będzie udana i mile wspominana przez gości. Niekiedy warto więc dopłacić nieco więcej i wybrać zespół weselny, który zagwarantuje muzykę na najwyższym poziomie.

W wyborze dobrego zespołu weselnego z pewnością pomogą nam portale ślubne, na których znajdziemy nie tylko wizytówki grup muzycznych, ale także opinie na ich temat od klientów. Zespoły weselne Kraków na Weselezklasa.pl to dobry wybór zwłaszcza, jeśli szukamy sprawdzonego i godnego zaufania zespołu ze stolicy Małopolski.

/artykuł sponsorowany/