Jak uchronić nasze instalacje przed mrozem? Wodociągi miasta Krakowa przygotowały zimowy poradnik

Na zewnątrz coraz niższe temperatury, warto więc zadbać o instalacje wodociągowe. Jak co roku, przypominamy o zabezpieczeniu urządzeń wod-kan, aby w czasie mrozów nie zostały uszkodzone.

Mimo, że w ostatnich latach nie doskwierają nam szczególnie mroźne zimy nie oznacza to, że temperatury niewiele poniżej zera powinny być przez nas lekceważone. Taka temperatura utrzymująca się przez dłuższy czas jest tak samo groźna dla niezabezpieczonych instalacji wodociągowych, jak nagły i silny mróz.

W piwnicach i garażach najczęściej zlokalizowane są wodomierze, a te niezabezpieczone narażone są najbardziej na zamarznięcie. Temperatura w takim pomieszczeniu nie powinna spadać poniżej 0 stopni Celsjusza. Wystarczy niedomknięte okno w piwnicy, nieuszczelniona brama garażowa, by rano czekała nas niemiła niespodzianka. Przestrzeganie kilku prostych zasad, pozwoli uniknąć uszkodzenia wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Pamiętajmy o uszczelnieniu drzwi i okien pomieszczeń, w których znajdują się instalacje, wstawmy brakujące szyby i uzupełnijmy ewentualne ubytki w ścianach.

Jeśli wodomierz jest w pomieszczeniu nieogrzewanym zabezpieczmy go tak samo, jak przewody wodociągowe i  kanalizacyjne, które przebiegają przez nieocieplone kondygnacje.

Pamiętajmy również o odwodnieniu i zamknięciu zaworów do nieużywanych w okresie zimowym instalacji w ogrodzie, na działce czy w domku letniskowym.

Wodociągi Miasta Krakowa

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie