Jak wybrać dobry napęd do bramy garażowej?

Nowoczesna automatyka bramowa podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania posesji oraz garaży w domach jednorodzinnych czy obiektach użytkowych. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego służy i jak wybrać dobry napęd do bramy garażowej.

Do czego służy dobry napęd do bramy garażowej?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, do czego służy dobry napęd do bramy garażowej. Urządzenie umożliwia zautomatyzowanie otwierania i zamykania konstrukcji bramowej, bez potrzeby wychodzenia z samochodu czy opuszczania domu. Sterowanie wjazdem odbywa się z użyciem kontrolerów radiowych, pilotów bezprzewodowych lub aplikacji mobilnej. Profesjonalne napędy do bram garażowych składają się z wydajnego silnika i specjalnej przekładni, które są zintegrowane ze sterownikiem elektronicznym. Sprzęt może współpracować z systemem automatyki budynkowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając napęd bramy garażowej?

Współczesny rynek oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatycznego sterowania konstrukcjami bramowymi. Decydując się na zakup, warto zagłębić się w szczegóły specyfikacji technicznej. Na co zwrócić uwagę, wybierając napęd bramy garażowej?

 • Długość szyny, która powinna być dopasowana do wymiarów skrzydła drzwi uchylnych garażu.
 • Dopuszczalną ilość cykli otwierania oraz zamykania określoną na 24 godziny eksploatacji bramy garażowej.
 • Maksymalną powierzchnię konstrukcji bramowej, która może być sterowana przy użyciu silnika wraz z przekładnią.
 • Przeznaczenie produktu, gdyż na rynku dostępne są zarówno napędy do zastosowań domowych, jak i przemysłowych.
 • Poziom emisji hałasu, co jest szczególnie istotne przy intensywnej eksploatacji w miejscach o zabudowie mieszkalnej w godzinach nocnych.
 • Zasilanie komponentów napędowych. Zazwyczaj mamy do czynienia z zasilaniem napięciem 24 lub 230 V.
 • Maksymalną prędkość liniową, która determinuje szybkość i czas otwierania oraz zamykania bramy garażowej z użyciem napędu.
 • Graniczną siłę nacisku (naciągu), od której zależy wydajność działania silnika, szczególnie przy cięższych konstrukcjach bramowych.
 • Obecność funkcji łagodnego startu i stopu, która zabezpiecza podzespoły przed nadmierną eksploatacją i przedłuża ich żywotność.

Wysokiej klasy napęd bramy garażowej powinien być również wyposażony w praktyczną funkcję samouczenia. Pozwala ona na automatyczne skonfigurowanie i wykrycie cyklu otwarcia/zamknięcia w chwili pierwszego uruchomienia. Przydatny jest również wbudowany sygnalizator LED.

Jakie funkcje powinien mieć napęd bramy garażowej?

Profesjonalne rozwiązania w zakresie automatyki bramowej oferują szereg praktycznych funkcjonalności podnoszących komfort i bezpieczeństwo wjazdu na posesję. Jakie funkcje powinien mieć dobry napęd bramy garażowej? Na które z nich, warto zwrócić uwagę?

 • Czujnik amperometryczny – zapobiega zgnieceniu i zniszczeniu obiektów znajdujących się w świetle bramy garażu, wykrywając przeszkody w czasie rzeczywistym.
 • Sterowanie jednym przyciskiem – pozwala na obsługę konstrukcji bramowej przy użyciu jednego przycisku, który jest odpowiedzialny zarówno za otwieranie, jak i zamykanie.
 • Manualny mechanizm zwalniający – umożliwia ręczne sterowanie bramą garażową, w sytuacji, gdy napęd do bramy garażu utracił zasilanie w wyniku awarii.

Wśród wartych wymienienia funkcji jest również automatyczne zamykanie po określonym czasie. Zwiększa to bezpieczeństwo i zapobiega przedostaniu się na posesję osób postronnych. O szczegółową specyfikację techniczną produktu, warto zapytać sprzedawcę.

Niezawodny i funkcjonalny napęd do bramy Twojego garażu

Sterowanie konstrukcją bramową garażu, to jeden z podstawowych aspektów, o których powinny pamiętać osoby planujące budowę domu, siedziby firmy czy zakładu przemysłowego. Automatyczne rozwiązania w zakresie sterowania zwiększają wygodę użytkowania terenu, a jednocześnie pozwalają na efektywną kontrolę przepływu osób i pojazdów. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System i wybierz niezawodny i funkcjonalny napęd do bramy Twojego garażu. Profesjonalni sprzedawcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego produktu.

Najnowsze

Co w Krakowie