Jak zadbać o męską skórę, by uniknać podrażnień po goleniu?

Męska skóra wbrew pozorom wcale nie jest bardzo mocna. Jest także podatna na uszkodzenia, zaczerwienienia, a do tego szybciej pojawiają się na niej głębokie zmarszczki. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja. Jednocześnie trzeba odpowiednio przeprowadzić cały proces golenia. W przeciwnym razie szybko pojawią się podrażnienia, ale i przesuszenie skóry.

Zacznij od oczyszczania 

Zacznijmy od tego, jak ważne jest oczyszczanie skóry. Do tego celu należy zastosować dwa kosmetyki, a dokładnie płyn micelarny oraz żel z dodatkiem niacynamidu. Na początek skórę należy przemyć płynem micelarnym, by usunąć zanieczyszczenia powstałe w nocy, a także nadmiar sebum. Pamiętajcie, że to właśnie męska skóra produkuje więcej sebum, stąd jest podatna na pojawianie się większej ilości niedoskonałości. Po przemyciu skóry płynem micelarnym należy pobudzić krążenie. Bardzo łatwo można to zrobić, wystarczy tylko zwilżyć ją zimną wodą. Teraz można już przejść do umycia skóry żelem z dodatkiem niacynamidu, który reguluje pracę gruczołów łojowych, zapewnia skórze również prawidłowe nawilżenie i zmniejsza widoczność porów. Niezależnie czy codziennie golicie się, czy też nie, powinniście zachować taką kolejność. Dopiero teraz można przejść do golenia zarostu. Pamiętajcie jednak, że jeżeli Wasza skóra jest bardzo podatna na przesuszanie się, to lepiej przed rozpoczęciem golenia użyć tonik z dodatkiem ogórka, który pozwoli przywrócić naturalne pH skóry. 

Jak dobrze się golić, by uniknąć podrażnień? 

Przede wszystkim należy rozpocząć od zmiękczenia zarostu. Zanim jednak sięgniecie po piankę do golenia, krem do golenia czy też mydło do rozrobienia w tyglu, to najpierw ogrzejcie skórę twarzy gorącym ręcznikiem. W ten sposób otworzą się pory skóry i kosmetyk wniknie w nią głębiej. Nie rozpoczynajcie golenia od razu po nałożeniu produktu zmiękczającego. Odczekajcie kilka minut, aż rzeczywiście włoski staną się miększe. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku twardego zarostu. Istotne znaczenie dla uniknięcia podrażnień jest dopasowanie odpowiedniego ostrza. W przypadku zarostu skąpego czy miękkiego można wybrać maszynkę z zamkniętym grzebieniem czy tzw. motylkową. Z kolei do twardego zarostu najlepsza będzie maszynka z otwartym grzebieniem. Należy golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Ostrza trzeba wymieniać regularnie, najlepiej po trzech razach. 

Woda po goleniu – jak ją stosować? 

Woda po goleniu ma całkiem duże spektrum zastosowania. Przede wszystkim wykazuje silne działanie odkażające, a do tego antybakteryjne. Aby uniknąć nieprzyjemnego pieczenia, można można zastosować wodę z dodatkiem mięty, a także kompleksem witamin. Ważna jest także kolejność używania, a mianowicie nie można stosować wody po goleniu bezpośrednio po ogoleniu skóry. Najlepiej nakładać ją na dobrze nawilżoną, czystą cerę. Warto poczekać 10-15 minut po goleniu. Pojawia się też pytanie – woda po goleniu czy balsam – co lepiej się sprawdzi? Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Balsam ma nieco inne zastosowanie, a mianowicie jego formuła jest gęstsza. Jednocześnie dostarcza skórze cennych składników odżywczych, a przy tym chłodzi. Można go stosować nawet na bardzo delikatną skórę. Z kolei woda po goleniu przede wszystkim odkaża. Jednak wybierając te z kompleksem witamin możecie także liczyć na wzmocnienie naskórka, ale pamiętajcie, by zachować odpowiednią kolejność, a więc najpierw oczyścić skórę, ogolić się, a później nałożyć wodę po goleniu.            

Najnowsze

Co w Krakowie