Jak zorganizować chrzciny?

fot. materiały prasowe

Chrzciny to bez wątpienia najważniejszy sakrament w życiu każdego chrześcijanina. W tradycji polskiej to rodzinna uroczystość. Dla świeżo upieczonych rodziców jest to na pewno organizacyjne wyzwanie. Jak zorganizować wydarzenie, aby goście byli zadowolenie oraz by wszystko poszło zgodnie z planem?

Od czego zacząć?

Kiedy zdecydujemy się na organizację chrztu, rozpocznijmy działania od wizyty w kancelarii parafialnej. Razem z księdzem musimy ustalić datę oraz dowiedzieć się jakie dokumenty są niezbędne do przyjęcia sakramentu. Drugi etapem jest wybór rodziców chrzestnych. Pamiętajmy, że te osoby będą miały duży udział w życiu naszego dziecka, dlatego warto wybrać takie, które są nam szczególnie bliskie.

Organizacja przyjęcia

Jeśli planujemy przyjęcie w domu to warto skorzystać z pomocy naszych rodziców, bądź przyjaciół. Wymagać ono będzie jednak dużej ilości czasu i zaangażowania ze strony wszystkich, a niekoniecznie będzie opłacalne finansowo.

Warto więc wziąć pod uwagę organizację przyjęcia w lokalu. Często w takim momencie szukamy pomocy w internecie, wpisując w wyszukiwarkę różne hasła, w zależności od miejsca zamieszkania, np. chrzciny Kraków. Jednak spośród dużej ilości wyników, musimy jeszcze dokonać odpowiedniej selekcji. Pamiętajmy więc, że chrzciny to uroczystość rodzinna o radosnej atmosferze. Zadbajmy o to, aby w naszym lokalu jedzenie było dobrej jakości, a menu różnorodne, warto też zadbać o dania dla dzieci, które zazwyczaj są wśród gości.„Na uroczystości takie jak chrzciny patrzymy bardzo kompleksowo, menu opracowywane przez naszego Szefa Kuchni to stawiane na polskość oraz klasykę. Gwarantujemy też, że niepowtarzalne wnętrza budują u nas ciepłą atmosferę, która jest niezbędna w takim dniu. Także obsługa, która ma kontakt z gośćmi, jest specjalnie przygotowana do obsługi tego typu przyjęć. Wiemy, że liczy się każdy szczegół.”-mówi event manager Browaru Lubicz, kierując do strony na której można zobaczyć jak wyglądają wnętrza restauracji przygotowane na uroczystości: http://www.browar-lubicz.com.pl/chrzciny

Przyjęcie w restauracji ma też inne plusy. Mama nie będzie musiała zaniedbywać gości, aby sprawdzać czy niczego nie brakuje na stole, ponieważ w tym wyręczą ją kelnerzy, a oprócz tego będzie mogła poświęcić dużo czasu maleństwu. Organizując przyjęcie w restauracji nie musimy się również obawiać, że goście nie pomieszczą się lub będzie im ciasno.

Czas świętowania, czyli pamiętajmy o głównym bohaterze uroczystości

Niezależnie od tego czy przyjęcie odbędzie się w domu czy w restauracji, pamiętajmy o głównym bohaterze uroczystości. Do jego wieku dopasujmy całą otoczkę przyjęcia. Niemowlę źle znosi przekazywanie z rąk do rąk wszystkich obecnych na imprezie gości, nie lubi też ostrego światła czy nadmiernego hałasu. W czasie uroczystości bacznie obserwuj maleństwo. Jeśli zauważysz pierwsze objawy zmęczenia idź z nim na spacer lub połóż je spać, w tym celu najlepiej mieć ze sobą wózek, który będzie można ustawić w jakimś cichym pomieszczeniu.

fot. materiały prasowe

 

Zobacz także