Jaką latarkę wybrać?

Bez względu na to, jaki sport uprawiasz i jak spędzasz czas wolny, bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Szczególnie kiedy dni są naprawdę krótkie: wówczas bez latarki ani rusz. Podpowiadamy, jak wybrać latarkę, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Latarka na wagę złota

Skutecznie oświetla drogę, jasno i silnie świeci oraz przydaje się nie tylko w ekstremalnych warunkach, ale też w prozaicznych sytuacjach. W każdym domu powinna znajdować się dobrej jakości latarka. Jest niezbędna, jeśli często bywasz na kempingach, rajdach czy survivalach, ale przyda się też w garażu czy w domu podczas awarii prądu.

Nie masz latarki? Najbardziej godna uwagi będzie zdecydowanie nowoczesna latarka ledowa, która jest nie tylko skutecznie działa, ale jest też trwała i przyjazna dla środowiska.

Zasilanie – ładowarka do latarki czy baterie?

Bardzo ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając latarkę, jest jej zasilanie. Latarka ledowa może być zasilana bateriami różnego typu i o różnej pojemności, ale coraz częściej pojawiają się także modele akumulatorowe. Polecamy to rozwiązanie: do takich modeli nie są potrzebne baterie, a latarkę można naładować w każdej chwili energią z gniazdka. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na sporą oszczędność, ale ma też minus: ładowarka do latarki musi być zawsze w pogotowiu. Dla niezdecydowanych stworzono także modele, które mogą być zasilane zarówno akumulatorkiem, jak i bateriami.

Latarka dopasowana do potrzeb

Wybierając latarkę dla siebie, warto zastanowić się, jakie będzie jej główne zastosowanie. Jeśli poszukujesz modelu idealnego na wycieczki po górach, godnym polecenia rozwiązaniem jest latarka czołowa. Nie zajmuje rąk, oświetla przestrzeń przed Tobą i zapewnia komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Możesz wybrać zarówno wersję na baterie, jak i tę ładowaną przy pomocy ładowarki. Warto też wybrać model o dobrym dopasowaniu do głowy: latarka czołowa musi być stabilna i funkcjonalna.

Latarka brelokowa to przydatny gadżet, który warto mieć zawsze przy sobie. Przy plecaku, przy kluczach czy nawet przy pasku będzie przydatnym wsparciem, kiedy szybko zapada zmrok. Takie dodatkowe źródło światła jest niezastąpione w garażu czy w lesie, bo pomimo swojego rozmiaru posiada naprawdę niezły zasięg. Dobrym pomysłem jest wybranie modelu ładowanego przez micro USB.

Dla każdego rowerzysty przydatna będzie latarka rowerowa. Czerwone oświetlenie z tyłu i jasne z przodu to niezbędne wyposażenie każdego roweru, nie tylko po zmroku. Zadbaj o to, by być widocznym, jeśli lubisz przemieszczać się na dwóch kółkach.

Jeśli natomiast potrzebujesz klasycznej latarki, która przyda się podczas awarii prądu w domu lub na działce, ręczna latarka ledowa to dobry wybór. Najlepiej postawić na wszechstronny model, wykonany z wytrzymałych tworzyw, odporny na upadki, ale zarazem lekki i poręczny. Jeśli chodzi o moc, im większe potrzeby, tym większa powinna być moc latarki. Latarka do garażu może być słabsza niż latarka, którą zabierzesz na survival. Potrzebujesz oświetlenia w naprawdę ekstremalnych warunkach? Sięgnij po wodoodporny model latarki, który będzie działał nawet po zanurzeniu.

Istotnym rozwiązaniem w latarkach są tryby oświetlenia, na przykład koncentrowanie lub rozpraszanie światła: można dobrać strumień światła do potrzeb. Przydatny może okazać się również tryb migoczącego światła, który jest niezastąpiony w sytuacjach awaryjnych i może nawet uratować Ci życie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie