Jaka przyszłość czeka Dolne Młyny? Hiszpański inwestor zdradza część swoich planów

Dolne Młyny / fot. Facebook

Gastronomia nie zniknie z Dolnych Młynów, choć nie będą to już takie lokale, jakie działały tam do tej pory. Ma być ciszej i mniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Będą też biura, punkty usługowe i hotele. Taka przyszłość czeka Dolne Młyny. Przynajmniej tak wynika z informacji przekazanych nam przez inwestora tego obszaru, hiszpańską firmę Immobiliaria Camins.

– Kompleks przy ul. Dolnych Młynów będzie przyjazny dla lokalnej społeczności przede wszystkim zaś służyć będzie mieszkańcom Krakowa – zapewnia Aldo Ibáñez
z Immobiliaria Camins Polska. Nie jest jednak w stanie podać, kiedy ten obszar w samym centrum miasta zacznie zmieniać swoje oblicze. Ani jak długo to potrwa.

Przypomnijmy, że Dolne Młyny w dotychczasowym kształcie zakończyły działalność w ostatni weekend. W pierwszej kolejności przedstawiciele hiszpańskiej firmy dokonają inwentaryzacji wszystkich obiektów. Mają je dostać we władanie 1 października. Będą m.in. sprawdzać, gdzie w jakim zakresie dokonano samowoli budowlanej. – Opracowanie szczegółowego harmonogramu robót zależy przede wszystkim od wyników tej inwentaryzacji – podkreśla Aldo Ibáñez.

Zaznacza, że dziś nie da się jednoznacznie określić, co znajdzie się na Dolnych Młynach. – Trwają prace nad ostateczną koncepcją funkcjonalną i architektoniczną tego miejsca. Dziś uwzględnić ona musi też obecną sytuację – zaznacza przedstawiciele inwestora.

Ale zdradza nieco szczegółów. – Chcielibyśmy, aby swoje miejsca mogli tam znaleźć najemcy np. pracujący ze start-upami czy zaangażowani w działalność kulturalną, dla której też moglibyśmy widzieć miejsce w kompleksie, z tym, że – co należy przypomnieć – dziś podlega ona bardzo zaostrzonym rygorom sanitarnym i związanym z bezpieczeństwem. Dotyczy to wszelkiego rodzaju imprez z udziałem osób. W jednym z głównych miejsc usytuowana by została gastronomia, a w dalszej części – m.in. punkty usługowe czy zaplanowane w celach noclegowych – np. dla naszych przedstawicieli – wylicza Aldo Ibáñez. Ale nie jest w stanie podać daty zatwierdzenia ostatecznych planów inwestycyjnych i ewentualnego zakończenia przebudowy na Dolnych Młynach.

(GEG)

Ostatni weekend na Dolnych Młynów

Ostatni weekend na Dolnych Młynów
Obraz 1 z 15

Zobacz także