Jakub Błaszczykowski dostanie order od Andrzeja Dudy

Musisz przeczytać

Kapitan Wisły Kraków, były reprezentant Polski w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski dostanie order od Andrzeja Dudy. Jeden z najlepszych naszych piłkarzy zostanie odznaczony przez prezydenta Orderem Odrodzenia Polski.

Informację o państwowym odznaczeniu dla Jakuba Błaszczkowskiego podał portal WP Sportowe Fakty. Według niego uroczystość odznaczenia piłkarza Wisły planowana jest na środę, 16 czerwca 2021 roku.

W latach 2010-2014 Jakub Błaszczykowski był kapitanem piłkarskiej reprezentacji Polski. Ma na koncie 108 występów w drużynie narodowej, dla której strzelił 21 bramek. Występował m.in. na Mistrzostwach Świata w 2018 roku oraz Mistrzostwach Europy w 2012 i 2016 roku. Wielką karierę rozpoczynał w Wiśle Kraków, z którą zdobył tytuł Mistrza Polski (sezon 2004/2005). Potem dwukrotnie wygrywał ligę niemiecką z Borussią Dortmund. Grał też we włoskiej Fiorentinie i niemieckim Wolfsburgu,. Od 2019 roku ponownie związany jest z Wisłą Kraków – nie tylko jako piłkarza, ale także jako współwłaściciel klubu.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca