Ojciec prezydenta Dudy: „ideologia LGBT to skrót myślowy”, a „zjawisko homoseksualizmu jest zaraźliwe”

Musisz przeczytać

– Homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym, promocja idelogii gender ma stworzyć wrażenie, że bycie gejem jest fajne – to tylko niektóre fragmenty z wywiadu przewodniczącego małopolskiego sejmiku Jan Dudy, którego udzielił „Newsweekowi”. Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził też, że w słynnej deklaracji anty LGBT, którą sejmik przyjął ponad dwa lat temu, ideologii LGBT to skrót myślowy, a chodziło o ideologię gender.

Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, przewodniczący małopolskiego sejmiku, udzielił wywiadu „Newsweekowi”. Pretekstem do rozmowy była małopolska uchwała anty LGBT i grożące z jej powodu obcięcie unijnych funduszy dla Małopolski. Ojciec prezydenta RP przekonywał, że osoby homoseksualne „mają takie samo prawo do życia jak każdy inny”, ale zaznaczał, że nie powinno się promować poglądu, że to jest „fajne” i że warto zmienić swoje preferencje seksualne.

Przewodniczący małopolskiego sejmiku został też zapytany o to, czym jest ideologia LGBT. To tego sformułowania użyto w deklaracji z kwietnia 2019 roku. Jan Duda przyznał, że chodziło o ideologię gender, a ideologia LGBT była skrótem myślowym. – Nam chodziło o propagandę ideologii gender – to pogląd, że można sobie dowolnie, na podstawie własnych odczuć, mniej lub bardziej przemyślanych, wejść w środowisko osób nieheteronormatywnych w nadziei, że będzie tam lepiej – przekonywał w rozmowie z Newsweekiem Jan Tadeusz Duda.

Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny – stwierdził ojciec prezydenta. Przekonywał także, że promocja ideologii gender odbywa się m.in. za pośrednictwem Netflixa.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca