Jan Klata nadal dyrektorem

Musisz przeczytać

Koniec sporu wokół dyrektora Starego Teatru w Krakowie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało dziś, że: „MKiDN nie planuje zmian na stanowiskach kierowniczych w Narodowych Instytucjach Kultury niewynikających z końca kontraktów podpisanych przez dyrektorów tych instytucji”.

Kolejna już burza wokół osoby Jana Klaty, który od stycznia 2013 roku jest dyrektorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie, rozgorzała po wyborach parlamentarnych i objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Wielu polityków oraz działaczy wypowiadało się krytycznie o działalności Jana Klaty, które nie pasowała również prawicowym środowiskom kultury.

W obronie reżysera i dyrektora teatru stanęła część krakowian, która zorganizowała petycję „TAK dla Jana Klaty w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie” pod którą podpisało się ponad 1,5 tys. osób. Wśród osób, które stanęły w obronie Jana Klaty nie brakowało ludzi kultury, w tym także obecnych aktorów i aktorek teatru.

Petycję przesłano do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w odpowiedzi MKiDN odpowiedziało, że: „Priorytetem MKiDN w dziedzinie teatru jest obecnie zorganizowanie jak najszerszych konsultacji ze środowiskiem teatralnym mających na celu przeanalizowanie sytuacji polskiego teatru we wszystkich jego przejawach oraz zaproponowanie ewentualnych reform polepszających jego sytuację”.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca