Kolejny sukces młodego szachisty z Wieliczki

Musisz przeczytać

Najlepszy polski szachista – Jan Krzysztof Duda awansował do półfinału Pucharu Świata, rozgrywanego w Soczi. Pochodzący z Wieliczki polski szachista zmierzy się w nim z mistrzem świata Magnusem Carlsenem, z którym już wygrywał.

W jednej ósmej rozgrywek w Soczi Jan Krzysztof Duda pokonał siódmego arcymistrza światowego rankingu i drugiego w Rosji Aleksandra Griszczuka. W ćwierćfinale wygrał z Santoshem Gujrathi Viditem z Indii. Teraz przed nim najtrudniejsza rozgrywka – półfinał z mistrzem świata Magnusem Carlsenem.

Stawką tego meczu jest nie tylko awans do finału Pucharu Świata w Soczi. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w turnieju mają zapewniony udział w przyszłorocznym mistrzowskim cyklu turnieju kandydatów. Nawet porażka arcymistrza z Wieliczki w pojedynku z mistrzem świata nie przekreśla jego szans. Magnus Carlsen ma już bowiem zapewniony udział w turnieju kandydatów, więc w przypadku wygranej z Polakiem w półfinale, drugie premiowane miejsce przypadnie zdobywcy trzeciego miejsca. Po ewentualnej porażce w półfinale Jan Krzysztof Duda dostanie jeszcze szansę w walce o trzecie miejsce w Soczi.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca