Jan T.? „Nie jestem na bieżąco w zarzutach”

– To inwestycja, która jest wykonywana przez PKP, nie przez miasto. To trzeba zrobić. Są rzeczy, które muszą być zrobione, żeby było lepiej, ale teraz przez chwilę będzie gorzej. Nie da się zbudować drogi i przenieść jej w odpowiednie miejsce – tak o utrudnieniach spowodowanych budową łącznicy kolejowej mówił dziś w Radiu Kraków prezydent Jacek Majchrowski.

– Wszyscy uważają, że bezpłatna komunikacja wszystko rozwiąże. Jak mamy bezpłatną komunikację w związku ze smogiem to obniża to o 0,03% smog. To nie działa. Wszyscy mówią, że mają pomysły, ale to się nie sprawdza – stwierdził Majchrowski.

W rozmowie z Jackiem Bańką, prezydent Kraków odniósł się także do „parkingu na Rynku Głównym”, bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży oraz zarzutów dla byłego dyrektora ZIKIT-u, Jana T.

– Tydzień mnie nie było w Krakowie. Nie jestem na bieżąco w zarzutach (…) Pan Tajster wziął je sobie czy przeznaczył na inwestycje? Nie wiem. Trudno mi się wypowiadać w tej materii. Jak o czymś nie wiem to nie mówię (…) ZIKiT jest autonomiczną jednostką, ma budżet i dyrektora. On sam decyduje. Nawet skarbnik miasta takich rzeczy nie wie. Oni się rozliczają z budżetu. Przepływy wewnętrzne to ich sprawa – mówił Majchrowski.

Cały wywiad tutaj.

(ip, źródło: Radio Kraków)

Najnowsze

Co w Krakowie