Jedne skrzyżowania zamkną, inne otworzą. W niedzielę zmiany na trasie do Bronowic

fot. ZDMK

W związku z pracami na torowisku do Bronowic w nocy z 19 na 20 maja (niedziela/poniedziałek) drogowcy wprowadzą kolejne zmiany. Zamknięta zostanie południowa część skrzyżowania Bronowicka-Rydla.

Na odcinku ul. Bronowickiej między ulicami Głowackiego i Rydla będzie możliwość jazdy w stronę ulicy Rydla (tylko w jednym kierunku) dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Zachowany zostanie również dojazd do lokali użytkowych. – Na podstawie bieżącej obserwacji ruchu na tym odcinku – może zostać podjęta decyzja o dopuszczeniu do ruchu również samochodów – zapewnia Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jednocześnie, północna część ulicy Rydla nie będzie jeszcze dostępna w całości – Oddana będzie północna część skrzyżowania ulic Bronowickiej i Rydla, w związku z pracami prowadzonymi tam przez inwestorów zewnętrznych – wyjaśnia Pyclik.

Dzień wcześniej, tj. w nocy z 18 na 19 maja zamknięta zostanie południowa część ul. Lucjana Rydla. Gdyby jednak wystąpiły prognozowane w tym terminie ulewne deszcze, zmiany te zostaną wprowadzone w kolejny weekend – z 25 na 26 maja.

fot. ZDMK

 

Zobacz także