Jędraszewski jak Jezus? „Nie jest słuchany w całości” [wideo]

Marek Jędraszewski / fot. Tomasz Cichocki

– Codziennie zanosimy modlitwę za księdza arcybiskupa Marka, który nie jest słuchany w całości. Tak było z Jezusem – powiedział arcybiskup Wacław Depa. Metropolita częstochowski spotkał się wczoraj z abp Markiem Jędarszewskim na Jasnej Górze.

Głowa krakowskiego Kościoła jest ostatnio atakowana za swoje odważne, acz kontrowersyjne wypowiedzi na temat LGBT. Środowiska te zostały nazwane przez Jędraszewskiego „tęczową zarazą”.

Seksturystyka, homolobby, pedofilia… Oto najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi głowy krakowskiego Kościoła

– Tutaj, u stóp Matki Bożej, codziennie zanosimy modlitwę o jedność w Episkopacie. A szczególnie teraz w intencji naszego współbrata, księdza arcybiskupa Marka, który nie słuchany w całości. Ale tak było z Jezusem. Dlatego Matka Boża na pewno nas wzmocnij i tego mu życzę – mówił abp Depa.

Marek Jędarszewski pojawił się na Jasnej Górze w związku z zakończaniem 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Wraz z byłym metropolitą Stanisławem Dziwiszem witał pielgrzymów u stóp Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

💪 Uczestnicy 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej dochodzą już na Jasną Górę! Pielgrzymów witają: #abpMarekJędraszewski,…

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Niedziela, 11 sierpnia 2019

– Pielgrzymowanie archidiecezji krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność i uznanie, i wdzięczność za wszystko, co robi dla Archidiecezji, dla Polski nasz metropolita – mówił abp Dziwisz.

 

Zobacz także