Jelcze odchodzą w zapomnienie. MPK wyprzedaje najstarszy tabor

Musisz przeczytać

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sprzedało ostatnie cztery wycofane z ruchu jelcze. Nabywców znalazły również dwa przegubowe solarisy najstarszej generacji.

Na wtorkową licytację trafiły autobusy wyprodukowane w latach 2006-2007. Każdy z nich po krakowskich ulicach przejechał ponad 600 tys. km. Pojazdy bardzo szybko zyskały nowego właściciela, który już wcześniej kupował sprzedawane przez MPK autobusy.

Autobusy wycofywane przez krakowskiego przewoźnika bez problemu znajdują nabywców. – A to ze względu na ich wzorowy stan techniczny. Taka opinia panuje wśród nabywców nie tylko w Polsce ale i w niektórych krajach Europy. Spora część ze sprzedanych w poprzednich licytacjach autobusów jeździ już za granicami naszego kraju m.in. w największym przedsiębiorstwie przewozowym w Rumunii – przekonuje Marek Gancarczyk, rzecznik miejskiego przewoźnika.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na krakowskie ulice wyjechało 150 nowych autobusów. Zastąpiły one pojazdy starszego typu, które zostały przeznaczone do sprzedaży. Jednorazowo z ruchu zostało wycofanych ponad 100 autobusów, których silniki nie spełniały co najmniej normy Euro 5.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca