Jerzy Stuhr stanie przed sądem za jazdę po alkoholu. Jest termin rozprawy

Znamy termin rozprawy, podczas której sądzony będzie Jerzy Stuhr przyłapany na jeździe po alkoholu. Znany aktor stanie przez sądem rejonowym w Krakowie 1 marca 2023 roku.

Jerzy Stuhr został oskarżony o kierowanie samochodem po alkoholu. Aktor chciał dobrowolnie poddać się karze, co oznaczałoby wymierzenie mu kary bez rozprawy sądowej. Na to nie zgodził się prokuratura i w grudniu 2022 roku skierowała do sądu akt oskarżenia. Termin rozprawy został wyznaczony na 1 marca 2023. Aktorowi grozi grzywna, do 2 lat więzienia i czasowa utrata prawa jazdy. O karze zdecyduje sąd.

Do kolizji z udziałem samochodu prowadzonego przez aktora doszło w poniedziałek, 17 października 2022 roku, około godz. 17. Na al. Mickiewicza w Krakowie, przy wyjeździe z ul. Reymonta mężczyzna jadący lexusem (okazało się, że to Jerzy Stuhr) potrącił motocyklistę. Nie zatrzymał się, potem tłumaczył, że jechał dalej, bo nie zauważył, iż zahaczył motocyklistę. Samochód aktora uderzył motocyklistę w łokieć. Poszkodowany został zabrany do szpitala, ale później biegli ocenili, że nie doszło do takich urazów, by potrącenie potraktować jako wypadek. Dlatego w akcie oskarżenia jest jedynie zarzut jazdy po alkoholu.  Osobną sprawę – ewentualnej kolizji z motocyklistą – prowadzi policja.

https://krknews.pl/w-sieci-pojawilo-sie-nagranie-z-kolizji-jerzego-stuhra-z-motocyklista/

(red)

Stylowe buty na platformie – trend wszechczasów

Najnowsze

Co w Krakowie