Jest nowy projekt podwyżek w strefie parkowania w Krakowie! Ile za abonament? Nie 100 złotych, ale też dużo

Fot. krknews

Radni dostali właśnie projekt uchwały dotyczący zmian w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Jest tam także propozycja podniesienia abonamentów postojowych dla mieszkańców. Zamiast 10 złotych mieszkańcy mieliby płacić 60 złotych.

Przed wakacjami Zarząd Transportu Publicznego zaproponował podniesienie abonamentów do 100 zł w podstrefach najbliżej centrum i do 80 złotych w pozostałych obszarach strefy parkowania. Radni i mieszkańcy nie zostawili suchej nitki na tych pomysłach. Teraz ZTP wraca z podwyżki nieco mniejszymi. Dla wszystkich obszarów strefy abonament mieszkańca kosztowałby 60 złotych miesięcznie.

„Ocenia się, że wprowadzone zapisy powinny przyczynić się do zwiększenia dochodów gminy Kraków o ok. 9.000.000 złotych z tytułu opłat za postój pojazdów na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Zmienią się także godziny, w których trzeba płacić za postój w strefie. Trzeba będzie płacić za parkowanie już od godz. 8.00, w podstrefie A -do godz. 22. I do tego w podstrefie A płatne będzie parkowanie także w niedzielę. – Te zmiany są odpowiedzią na prośby mieszkańców. Znaczące dotyczą strefy A, która znajduje się w ścisłym centrum, gdzie ruch wieczorami i w weekendy związany jest z nocnym życiem miasta. Krakowianie w tych godzinach mają problem ze znalezieniem miejsc postojowych przy miejscu zamieszkania, skarżą się na hałas wywołany nadmiernym ruchem samochodowym. Także przedsiębiorcy od lat postulowali, by wydłużyć czas obowiązywania SPP – podkreślają miejscy urzędnicy.

(GEG)

Radny chce automatycznej kontroli w strefie płatnego parkowania w Krakowie

Zobacz także