Jest pełnomocnik ds. równości, ale i deklaracja anty LGBT. Będą unijne pieniądze?

Musisz przeczytać

Właśnie mija termin, jaki Komisja Europejska wyznaczyła na uchylenie małopolskiej deklaracji anty LGBT. Dokument nadal obowiązuje, zamiast tego Zarząd Województwa Małopolskiego powołał Pełnomocnika i Radę ds. Równego Traktowania i Praw Rodziny. To ma przekonać Brukselę, że w naszym regionie nie ma dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Czy to uratuje unijne fundusze dla Małopolski?

O takim planie przekonywania Komisji Europejskiej informował kilka dni temu na sesji sejmiku marszałek małopolski Witold Kozłowski. I dzisiaj, we wtorek 14 września 2021 roku, został powołany pełnomocnik i rada ds. równego traktowania. Dzisiaj mija także termin uchylenia deklaracji anty LGBT, przyjętej w kwietniu 2019 roku. Termin ten wyznaczyła KE, sejmik deklaracji do tej pory nie uchylił.

Według marszałka Kozłowskiego, warto poczekać, jak KE zareaguje na pełnomocnika i radę ds. równego traktowania. Jak tłumaczył radny, to dowód, że władze województwa bardzo poważnie podchodzą do tego, by w regionie było dyskryminacji. Opozycja domaga się jednak uchylenia deklaracji anty LGBT, jej zdaniem tylko taki krok gwarantuje, że Małopolska nie straci unijnych dotacji.

– W Małopolsce nie ma miejsca na dyskryminację kogokolwiek, z jakiejkolwiek przyczyny. Małopolska to region budowany na tradycyjnych wartościach opartych na ponad tysiącletniej historii chrześcijaństwa. Wiele razy przekonaliśmy się, że dobro jest w Małopolsce, ale jestem pewien, że jest także szacunek, tolerancja i wzajemne zrozumienie – powiedział marszałek Witold Kozłowski po decyzji o powołaniu pełnomocnika i rady ds. równości.

Przez deklarację sprzed dwóch lat zagrożone są miliardy złotych, Małopolska może nie dostać unijnych pieniędzy przez następnych kilka lat, a także może mieć kłopoty z rozliczeniem już wydanych pieniędzy.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca