Jest petycja do wojewody małopolskiego w sprawie programu dofinansowania in-vitro w Krakowie!

Musisz przeczytać

Powstała petycja do Wojewody Małopolskiego o nieuchylanie uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie refundacji in-vitro.

Przypomnijmy, że rada Miasta Krakowa przyjęła Gminny Program  Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa na lata 2021–2022. Z dofinansowania do metody in vitro będzie mogło skorzystać kilkaset par rocznie, a rodzić się może ok. 150 dzieci.

– Krakowianki i krakowianie zasługują na pomoc swojego miasta w trudnym momencie. Krakowianie i krakowianki zasługują, by zostać szczęśliwymi rodzicami – przekonywał Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, inicjator projektu uchwały w sprawie in vitro w Krakowie.

Problem w tym, że teraz wszystko w rękach wojewody Łukasza Kmity, który może uchylić uchwałę. Dlatego powstała petycja w tej sprawie do Kmity.

„Zarówno Konstytucja RP jak też przepisy poszczególnych ustaw ograniczają nadzór nad działalnością organów samorządowych jedynie do kryterium legalności, zgodności z prawem podejmowanych przez nie uchwał. Z uwagi na powyższe wnosimy do Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity o niewykraczanie poza ramy prawne nadzoru i nieuchylanie uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie programu refundacji IN VITRO” – czytamy w petycji, którą można podpisać tutaj.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca