Jest piękna i pracuje w drogówce! Kim jest tajemnicza policjantka z Krakowa, która podbija internet?

Policjantka / fot. Paweł Wodnicki

– W tym tygodniu postanowiłem sfotografować m.in. właścicieli czworonogów, więc udałem się na Błonia. Akurat tak się złożyło, że w ten dzień Kraków tonął we mgle i trzeba było na wyczucie zbliżyć się w popularne wśród właścicieli psów miejsca, by dostrzec zarysy sylwetek. Na szczęście udało się wykonać świetne zdjęcia – mówi dla KRKnews.pl Paweł Wodnicki, który co tydzień zdaje relacje z fotograficznych spacerów po Krakowie.

Spotkałem Polę, Wiktora i oczywiście Lunę – dwójkę sympatycznych studentów konserwacji zabytków i ich niewielkiego, ale pełnego energii pieska. Bez problemu zgodzili się na zdjęcie i udział w projekcie w czym pewnie pomógł fakt, że oboje to artystyczne dusze, a Wiktor dodatkowo pracuje czasami jako model. Musieliśmy tylko chwilę zaczekać na Lunę, która szalała z innymi psami.

Również na Błoniach, kilka dni później spotkałem inną właścicielkę psa – Ewę. Pani Ewa jest kardiologiem i internistką, wykładowczynią i profesorem CMUJ. Walczy także o czyste powietrze – na co dzień ma do czynienia z sercowymi konsekwencjami smogu, więc nie ma wątpliwości jak ważna jest to kwestia. Jej największą miłością jest ukochany Celt, który towarzyszył nam podczas krótkiego spaceru, pracowicie oznaczając każde napotkane drzewko.

Ten tydzień to także długo wyczekiwany debiut drogówki w projekcie. Przedstawicieli oddziałów prewencji jest już kilkoro, ale jakoś policji drogowej dotąd nie udało się sfotografować. Za to jak już portret się ukazał, to Agnieszka – bohaterka zdjęcia – pobiła rekord w ilości lajków i pozytywnych komentarzy. Jak słusznie napisał ktoś w komentarzu: „za mundurem lajki sznurem”.

Jedną z bohaterek moich portretów jest także uczestniczka warsztatów fotograficznych – Klaudia. Poza łączącą nas pasją fotograficzną nasza bohaterka ma także zainteresowania zoologiczne. Hoduje koty i… węże.

Ale zajrzyjcie koniecznie na profil projektu Krakowianie, bo to nie wszystkie ciekawe zdjęcia z ostatnich dni. Udało się m.in. sfotografować jedną z ikon Teatru Starego i ulubienicę widzów, co widać po ogromnej liczbie sympatycznych komentarzy.

View this post on Instagram

@krakowianie Kaja, Szaria i Basztaka. Sympatyczne trio zaczepiłem podczas spaceru w mglisty i niestety dość smogowy dzień. Ale pies ma swoje prawa a co dopiero dwa psy!! 🙂 Kaja jest krakowianką od urodzenia i z dziada pradziada. Z zawodu jest tłumaczką. Jej pasją poza szkoleniem i trenowaniem psów jest argentyńskie tango. Dla porządku dodam, że Szaria to ta z krótszą i jaśniejszą sierścią a Basztaka ma ciemniejsze i dłuższe futro. Dzielnica Zwierzyniec. Błonia #krakow #blonia #psy #dogs #krakowianie #pawelwodnicki #pwodnicki #fotografkrakow #portraitphotography #cracow #lovekrakow #kochamkrakow #jestemsobiekrakowianka #portrety #portraits #fotoprojekt #streetportrait

A post shared by Pawel Wodnicki (@krakowianie) on

 

Paweł Wodnicki

Zobacz także