Jest porozumienie w sprawie Hutnika. Młodzi piłkarze będą mieli gdzie trenować

To dobra wiadomość dla piłkarzy krakowskiego Hutnika. Doszło do porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem „Siemacha”, Zarządem Infrastruktury Sportowej i Stowarzyszeniem „Nowy Hutnik 2010” w sprawie rozwijania kompleksu sportowego przy ul. Ptaszyckiego.

Porozumienie przewiduje, że część terenów, dzierżawionych do tej pory przez „Siemachę” przejmie Stowarzyszenie „Nowy Hutnik 2010”.

Dotychczas piłkarze nowohuckiego klubu mieli problem z dostępem do nowoczesnej infrastruktury, m.in. boisk, na których mogliby trenować najmłodsi adepci piłki nożnej, pomimo iż obiekty na „Suchych Stawach” nie były w pełni wykorzystywane.

Jak informują władze miasta, Zarząd Infrastruktury Sportowej zobowiązał się m.in. do modernizacji hali sportowej i basenu Młodzieżowego Centrum Sportu i Edukacji, a także budowy zadaszonego boiska treningowego ze sztuczną murawą. Co więcej, poczynione będą starania, by wybudować nową drogę dojazdową do wspomnianych obiektów.

– Podpisany dokument jest istotny, by maksymalnie wykorzystywać potencjał tego obszaru dla mieszkańców Krakowa. Obiekty sportowe, te już istniejące oraz te, które na podstawie porozumienia będą mogły powstać, będą spełniały potrzeby krakowian. Warto wykorzystywać sportowy i rekreacyjny potencjał tej części Nowej Huty – wyjaśnia Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący rady miasta, który podjął się mediacji pomiędzy stronami.

Umowa oznacza, że „Nowy Hutnik 2010” będzie mógł korzystać z terenów sportowych dla potrzeb najmłodszych piłkarzy, będzie również operatorem hali Suche Stawy. „Siemacha” natomiast dalej będzie prowadziła zajęcia sportowe dla dzieci oraz pełniła funkcje społeczno-wychowawcze w obiektach przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego.

Najnowsze

Co w Krakowie