Jest pozwolenie na budowę dla kładki pieszo-rowerowej Kazimierz – Ludwinów

Zostało wydane pozwolenie na budowę dla kładki pieszo-rowerowej, która połączy Kazimierz z Ludwinowem. W najbliższych miesiącach Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosi przetarg na roboty budowlane.

W tej sytuacji zdecydowanie rosną szanse na budowę. Niedawno zapadła decyzja o dofinansowaniu realizacji z Rządowego Funduszu Polski Ład, a teraz Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie uzyskał pozwolenie na budowę. Zgoda musi jeszcze stać się ostateczna, a to nastąpi za ok. 2 tygodnie.

 – Pozwolenie na budowę, a także dofinansowanie rządowe otwiera nam drogę do przygotowania przetargu na roboty budowlane. Chcemy go ogłosić w ciągu najbliższych miesięcy – zapowiada Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM.

Sama realizacja inwestycji miałaby potrwać ok. 27 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Szacuje się, że budowa kładki wyniesie ok. 70 mln zł. Jednak jakie będą faktyczne koszty dowiemy się po otwarciu ofert przetargowych. Warto dodać, że rząd przyznał dofinansowanie w wysokości 65 mln zł.

Przypomnijmy, że kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę ma połączyć Bulwar Inflancki pomiędzy ul. Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z Bulwarem Wołyńskim w pobliżu ul. Ludwinowskiej. Przeprawa ma zapewnić dogodne połączenie dla pieszych i rowerzystów z pominięciem istniejących mostów drogowych.

„Kładka projektowana według koncepcji Biura Projektów Lewicki Łatak będzie składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego. Rozpiętość łuków ma wynieść prawie 130 m. Całkowita szerokość pomostów to 13,60 m, a wysokość mierzona w najwyższym punkcie – 15,80 m”- informują urzędnicy.

Kładka ma usprawnić podróż pomiędzy obszarami zlokalizowanymi po przeciwnych stronach rzeki.

„Obszary znajdujące się po przeciwległych stronach Wisły staną się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Budowa kładki zwiększy również wykorzystanie walorów Wisły oraz jej bulwarów” – uważają urzędnicy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie