Jest problem ze szczepionką! Wojewoda Małopolski: „Szczepienia nie są zagrożone”

– Nie są zagrożone szczepienia drugą dawką preparatu dla osób, które już się zaczepiły – mówił w Radiu Kraków wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Dziś do Polski dotarła zmniejszona liczba szczepionek, a o problemie pisaliśmy tutaj:

Sprawę w Radiu Kraków skomentował wojewoda Kmita. – W sobotę otrzymaliśmy informacje o tym, że dawki będą obniżone. Skontaktowaliśmy się z dyrektorami szpitali. Każdy dyrektor otrzymał SMS, żeby był przekaz, że nie będą zagrożone szczepienia dla osób już zaszczepionych. Chodzi o drugą dawkę. Dziś ruszamy ze szczepieniem w DPS-ach. Aż 70% osób z DPS chce się zaszczepić. To około 5300 osób. To sytuacja zależna tylko od decyzji Pfizera i Komisji Europejskiej. Mamy nadzieję, że te dostawy wrócą do normalnej formuły.

Większe dawki szczepień mają do Polski przylatywać od 8 lutego. Czy wtedy uda się nadrobić ew. opóźnienia?

– Liczę na to. W Małopolsce mamy ponad 500 punktów szczepień. W ostatnim tygodniu zapadły decyzje, że w szpitalach tymczasowych będziemy zwiększali liczbę szczepień. Będą one czynne od 8 do 20. Minimum 200 szczepień dziennie będzie. To szpital Expo, w Krynicy i w CUMRiK. W tym tygodniu będą ostateczne uzgodnienia. Liczymy także na to, że punkty szczepień przyspieszą. Czas do końca stycznia to okres, w którym punkty muszą szybko aplikować szczepionki. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – uważa Kmita.

Więcej w Radiu Kraków.

jk 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie