Projekt rozporządzenia w sprawie inwestycji na igrzyska nie spełnia warunków Krakowa

Światło dzienne ujrzał projekt rozporządzenia Rady Ministrów z wykazem inwestycji na Igrzyska Europejskie 2023. Na liście są tylko inwestycje sportowe, nie ma żadnej innej, jak drogi czy remonty akademików, co jest warunkiem udziału Krakowa w organizacji tej imprezy sportowej.

Fot. Facebook Tomasza Urynowicza

Projekt rozporządzenia ujawnił były wicemarszałek województwa małopolskiego, radny sejmiku Tomasz Urynowicz. „Pojawił się projekt rozporządzenia dot. inwestycji związanych z Igrzyskami Europejskimi. Dorze i źle: dobrze że jest. Źle, że tak późno i brak w nim inwestycji poza sportowych, które też są niezbędne: rozwiązań komunikacyjnych, drogowych, czy zabezpieczenia środków na remonty akademików” napisał Tomasz Urynowicz pod postem na Facebooku ze zdjęciem projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Poinformował, że nad specustawa dotycząca igrzysk debatowała komisja sejmowa, a na obradach nie było marszałka województwa małopolskiego, który ma być gospodarzem Igrzysk Europejskich.

Wciąż nie wiadomo, czy w organizację tej imprezy włączy się Kraków. nadal bowiem rząd nie dał gwarancji finansowych dla inwestycji innych niż sportowe. Miasto miało się wycofać z organizacji igrzysk z końcem, października, ale prezydent Jacek Majchrowski poinformował, że ostateczna decyzja zapadnie do końca roku. Klub Kraków dla Mieszkańców Łukasz Gibała zgłosił projekt uchwały nakazującej prezydentowi natychmiastowe wycofanie się z igrzysk. Radny Łukasz Wantuch zgłosił do niego poprawkę, które daje czas prezydentowi do końca tego roku.

(GS)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie