Jest śledztwo w sprawie śmierci Jakuba Bocheńskiego

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Jakuba Bocheńskiego. Jego ciało zostało znalezione w ubiegłym tygodniu w rejonie ulicy Portowej w Krakowie. Według wstępnych ustaleń polityk Lewicy mógł popełnić samobójstwo.

Śledztwo w sprawie śmierci Jakuba Bocheńskiego prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze. Śledczy mają ustalić przyczynę zgonu. Według wstępnych doniesień nie ma śladów „działania osób trzecich”, co oznacza, że jedna z hipotez zakłada, iż młody mężczyzna popełnił samobójstwo. Do potwierdzenia tej hipotezy potrzebne są jeszcze wyniki sekcji zwłok. Prokuratura będzie też sprawdzać, czy ktoś nie przyczynił się do śmierci Jakuba Bocheńskiego – czy ktoś nie namawiał go do samobójstwa lub mu nie groził. Przedstawiciele rodziny w trakcie poszukiwań mężczyzny informowali, że otrzymywał on groźby.

Jakub Bocheński zaginął pod koniec września 2022 roku. Ostatni raz był widziany 22 września 2022 roku, w rejonie hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej w Krakowie. Od tego czasu nie było z nim kontaktu. Rodzina razem z policją wszczęła poszukiwania. Po tygodniu odnalezionego jego samochód. Potem jego ciała szukano w rejonie stopnia wodnego Dąbie, także w Wiśle. Pierwsze informacje o odnalezieniu jego ciała mówiły, że zwłoki leżały w jednym z pustostanów na Grzegórzkach. Policja podała, że ciało zostało odnalezione na ogrodzonym terenie wśród zakładów przemysłowych przy ul. Portowej – blisko miejsca, gdzie wcześniej odnaleziono samochodów mężczyzny.

Kilka dni po zaginięciu Jakuba Bocheńskiego portal TVP Info napisał sensacyjny artykuł, w którym zasugerował, że sprawa zaginięcia może mieć wątek kryminalny. W tej sprawie też jest śledztwo – prokuratura otrzymała zgłoszenie, że przed zaginięciem Jakub Bocheński miał wykorzystać seksualnie kobietę.

Kiedy rodzina zidentyfikowała ciało Jakuba Bocheńskiego, jego brat, Maciej Bocheński – w imieniu rodziny zmarłego – opublikował na Facebooku oświadczenie potwierdzające tragiczny finał poszukiwań, zawierające podziękowania za zaangażowanie w poszukiwania i prośbę o uszanowanie żałoby. Oto treść tego oświadczenia:
„W imieniu Rodziny, pogrążeni w głębokim żalu zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (14.10.2022 r.) potwierdziły się nasze najgorsze obawy i powzięliśmy wiedzę o śmierci Kuby. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnim czasie w jego poszukiwania, co stanowiło dla nas nieocenione wsparcie. Jednocześnie zwracamy się do Was wszystkich o uszanowanie tej wyjątkowej sytuacji i zapewnienie Rodzinie możliwości przeżywania żałoby. Przedstawicieli mediów informujemy, że niniejsze oświadczenie jest jedynym, jakie Rodzina zamierza na obecnym etapie wydać w sprawie i zwracamy się o uszanowanie naszego spokoju w obliczu rodzinnej tragedii. Gdy tylko stanie się to możliwe, przekażemy Państwu informacje w sprawie uroczystości pogrzebowych”.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie