„Jestem wk.., że ludzie mają w d… noszenie maseczek”

Musisz przeczytać

Są radykalni antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy, ale też radykalni zwolennicy noszenia maseczek. Jedna z naszych Czytelniczek przesłała nam list, który w skrócie można streścić: „Jestem wku.., że ludzie mają w d… noszenie maseczek”. Przytaczamy jej opinię, bez niecenzuralnych określeń…

Przyznaję – jestem za noszeniem maseczek, a nawet za bardziej radykalnymi obostrzeniami covidowymi. Ale skoro w naszym kraju obowiązują tylko nakazy noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach, to przynajmniej tego należałoby przestrzegać.

Ale nic z tego. Codziennie jeżdżę tramwajem. Codziennie widzę pasażerów bez maseczek. Zwracam im uwagę. Moja rodzina prosi mnie, bym tego nie robiła – dla własnego bezpieczeństwa, bo w końcu ktoś mi przyłoży. Nie mogę się jednak powstrzymać. Ostatnio zwróciłam uwagę młodemu chłopakowi. Pytam, czemu nie założył maseczki w tramwaju. – Bo nie mam – usłyszałam. Wyciągam więc z kieszeni maseczkę. Zawsze noszę przy sobie zapasową, gdyby np. gumka mi się urwała. Co zrobił ów chłopak? Rzucił maseczkę na ziemię.

Dobra, przyzwyczaiłam się do takiego podejścia. Do napisania tego listu skłoniła mnie jednak ostatnia wizyta w kinie Kijów. Wchodzę, a tam wszyscy, prawie wszyscy bez maseczek. Pomyślałam, że nie dam rady wszystkich upomnieć. Poszłam więc do obsługi i zapytałam, czy może ktoś z głośnika zwróci uwagę na konieczność założenia maseczki. Reakcji nie było. Nerwy mi prawie puściły, bo przecież to kino podlega pod instytucję publiczną – marszałka województwa, a więc szczególnie tam powinien być przestrzegany reżim sanitarny.

I na koniec mam prośbę o łagodne traktowanie mnie, kiedy znowu komuś zwrócę uwagę na brak maseczki. W tym roku byłam na pogrzebie czterech osób, które zmarły z powodu koronawirusa.

Czytelniczka z maseczką na twarzy
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca