Jesteś w formie? Sprawdź jutro!

Masz już plany na najbliższą sobotę? Weź udział w drugiej edycji cyklu Skandia Maraton Lang Team. Na Błoniach będzie można bawić się z całą rodziną, sprawdzić swoją kolarską formę i kibicować najlepszym zawodnikom walczącym o Puchar Polski w maratonach rowerowych MTB. Początek imprezy od godziny 11:00.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie to najpopularniejsza edycja w całym kalendarzu Maratonów Rowerowych Lang Team. W zawodach regularnie padają rekordy frekwencji. Przed rokiem na Błoniach wystartowało ponad 1800 uczestników. Przypomnijmy, że pierwsze zawody cyklu odbyły się w Krakowie w 2011 roku.

Wszyscy chętni będą mogli spróbować sił na jednym z trzech dystansów – Mini (24 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (90 km). Miasteczko wyścigu powstanie na Błoniach, skąd kolarze wyruszą na poszczególne trasy – szybkie, ale trudne technicznie. Dla mniej doświadczonych wymagające mogą okazać się przede wszystkim fragmenty trasy w Lasku Wolskim. Ciekawie wygląda również środkowa część rundy na dystansach Medio i Grand Fondo z dużą liczbą zjazdów i podjazdów. Start i meta przewidziane są na Błoniach, gdzie można spodziewać się zaciętej walki, zwłaszcza na dystansie Grand Fondo, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach MTB (zwycięzca otrzyma 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Polski oraz nagrody finansowe).

W Krakowie najlepsi kolarze będą również walczyć o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Kolejną atrakcją krakowskiej edycji będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB TAURON CUP.

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko sportowa rywalizacja ale także piknik, na którym świetnie bawią się całe rodziny. Z myślą o najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna – krótka, ośmiokilometrowa runda wokół Błoń, którą maluchy mogą pokonać samemu lub w asyście rodziców.

Po rowerowej przejażdżce będzie można odpocząć w miasteczku imprezy, w którym na pewno nie zabraknie atrakcji. Pojawi się specjalna strefa Pozytywnych Obrotów, w której będzie można wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę Stalińską z fundacji Nadzieja. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają natomiast pakiety bezpieczeństwa (zestaw odblasków i materiały edukacyjne) dla młodych rowerzystów i pieszych.

Patronem wydarzenia jest oczywiście KRKnews.

Zgłoszeń można dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku imprezy – dzień przed i w dniu wyścigów.

(ip)

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie