„Jesteście mili i gościnni…” Zatęsknisz?

Na Mszy Posłania było ponad 2 miliony wiernych – podał na swojej oficjalnej stronie Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Co pielgrzymi będą wspominać po wizycie w Polsce?

Najbardziej w Polsce podobają mi się ludzie. Jesteście wszyscy bardzo mili, opiekujecie się nami bardzo dobrze – mówi Flavia z Brazylii. Jak dodaje, podoba jej się także to, że wydarzenia kulturalne czy atrakcje turystyczne są bardzo związane z naszą wiarą, bo jak uważa, Polacy są bardzo katoliccy. Pielgrzym z Ekwadoru wspomina swój pobyt u polskich rodzin podczas Dni w Diecezjach. – Rodziny tu są bardzo uprzejme, poznaliśmy wspaniałych ludzi.

Puste ulice

Przyznam,że większość moich znajomych wyjechało – więc nie mogę ich zapytać o wrażenia. Dlatego też ulice IMG_6592świeciły pustkami, a niezliczona ilość pielgrzymów pojawiała się tylko w niektórym punktach miasta albo w ścisłym centrum gdzie raczej krakowianie nie bywają często (Rynek, czy Wawel). Jednak nie spotkałem się raczej z negatywnymi ocenami tego co się działo w centrum. Większość moich przyjaciół twierdziła, że jest sympatycznie, kolorowo, wesoło i miło. Co ważnie podobne zdanie mieli ludzie, którzy raczej nie są praktykującymi katolikami, a na co dzień dość mocno krytykują polski kościół. Dawno nie widziałem na ulicach Krakowa tak radosnych tłumów młodych ludzi, pozytywnie nastawionych do każdego kto przechodzi obok nich.

Karn Sakunyada, przybył do Krakowa z Tajlandii, nie mówił dobrze po angielsku, powiedział : Tu w Polsce zobaczyłem, że jesteście gościnni. Nie rozumiem papieża, bo nie znam ani angielskiego ani włoskiego, ale cieszę się, bo go kilka dni temu zobaczyłem pod oknem w Krakowie – powiedział Karn.

(bg)

foto: Catholic News Svc

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie