„Jesteśmy dumni z takiego Pasterza!”. Wierni murem za arcybiskupem Jędraszewskim, przygotowują akcję!

fot. Tomasz Cichocki

Środowiska katolickie zawzięcie bronią arcybiskupa Marka Jędraszewskiego! Dowody uznania i wsparcia płyną z całej Polski. Pielgrzymi pozdrawiają, wierni podpisują listy intencyjne, a w sobotę odbędzie się wiec poparcia kontrowersyjnego duchownego. Wierni staną murem w obronie krakowskiej głowy kościoła! 

Zgromadzenie wraz z publiczną modlitwą odbędzie się o godz. 15 w sobotę pod kurią przy ul. Franciszkańskiej 3. Happening ma być odpowiedzią na falę ostatnich protestów środowisk LGBT oraz antyklerykalnych, a także głosem sprzeciwu wobec krytyki metropolity krakowskiego ze strony osób publicznych czy internautów. 

„Za słowa prawdy stał się obiektem ataków. Stańmy murem za naszym Pasterzem!” – czytamy z kolei na stronie Polonia Christiana w artykule „Prześladowany za Prawdę o „tęczowych”.

„Otoczmy Księdza Arcybiskupa naszą modlitwą! Niech namacalnym wyrazem naszego wsparcia będzie także podpis pod listem, w którym podziękujmy arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu za wspaniałą duszpasterską postawę i odwagę w głoszeniu Słowa Bożego w tych trudnych czasach” – podkreślają obrońcy arcybiskupa, a petycję poparcia można podpisać TUTAJ.

Ostro o arcybiskupie! „Jędraszewski idzie ramię w ramię z chorymi z nienawiści bojówkami!”

Murem za Jędraszewskim stanęli również pielgrzymi, którzy dziś z Krakowa wychodzą na Jasną Górę

"Dziękujemy Ci Księże Arcybiskupie za odważne głoszenie Ewangelii, jesteśmy z Tobą, będziemy się za Ciebie modlić w…

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Przypomnijmy, że 1 sierpnia podczas homilii z okazji uczczenia pamięci o Powstaniu Warszawskim abp Marek Jędraszewski powiedział: – Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Chcą dymisji abp Jędraszewskiego

Tylko w zeszłym tygodniu pod kurią odbyły się dwie demonstracje. W piątek pojawiły się osoby LGBT, które oburzyła wypowiedź o „tęczowej zarazie”. Z kolei w niedzielę protestowali aktywiści z „DOŚĆ milczenia”, którzy żądali dymisji kontrowersyjnego duchownego. Na dodatek kilka miesięcy temu uczniowie z poznańskiego liceum nie chcieli kazania arcybiskupa na uroczystej mszy i zaczęli strajkować.

Społeczność LGBT protestuje przeciwko abp Markowi Jędraszewskiemu ❗

Opublikowany przez KRKnews.pl Piątek, 2 sierpnia 2019

Ostatnio na duchownego spada lawina krytyki ze strony krakowian, radnych czy osób publicznych. Dominik Jaśkowiec, przewodniczący rady miasta chce wykreślić Jędraszewskiego z kapituły medalu Cracoviae Merenti, a na dodatek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił ostatnie wypowiedzi duchownego do prokuratury. 

Czegoś takiego jeszcze nie było! Biskup Jędraszewski w prokuraturze!

 

Zobacz także