Biznes

“Jesteśmy świadkami prawdziwego boomu na rowery miejskie”

Nowa stacja rowerowa sieci Wavelo zacznie funkcjonować już 12 maja przy krakowskiej Bonarce. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji aż 10 nowoczesnych rowerów.

Stacja przy Bonarce będzie zlokalizowana w okolicach wejścia głównego przy ul. Kamieńskiego. Dzięki niej można przyjechać do Bonarki na jednośladzie i zrobić zakupy, obejrzeć seans w kinie, skorzystać z oferowanych przez galerię usług lub po prostu – spędzić trochę czasu, nie martwiąc się rozkładem jazdy autobusów.

Nowa stacja przede wszystkim usprawni przemieszczanie się po mieście i bardziej skomunikuje miejsca, gdzie możemy wypożyczać rowery miejskie. Jak podkreślają przedstawiciele centrum, decyzja o utworzeniu stacji zbiega się w czasie z rozwojem sieci dróg rowerowych. Niebawem jedna z nich pobiegnie w pobliżu Bonarki.

– Oprócz aspektów transportowych, ważne dla nas są także względy ekologiczne. Przyszłość dużych miast to bez wątpienia transport publiczny i alternatywny rodzaj komunikacji. Jesteśmy świadkami prawdziwego boomu na rowery miejskie, co bardzo nas cieszy i w czym, naszym działaniem, mamy też swój udział – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. W Krakowie jeździ ich już po ścieżkach i ulicach miasta ponad 1500. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce.

(ip)