Jeździsz na rowerze? Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii [wideo]

Jazda bez trzymania, z telefonem w ręku, niesygnalizowane skręty i wiele, wiele innych. Policjanci zebrali największe grzechy rowerzystów, by przestrzec ich przed konsekwencjami.  

Od początku 2020 r. na małopolskich drogach doszło do 314 wypadków z udziałem rowerzystów, w których śmierć poniosło 13 z nich, a 293 zostało rannych.

– Porównując te liczby z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowano spadek wypadków o 4, a liczba rannych pozostała na tym samym poziomie. Wzrost nastąpił w liczbie zabitych rowerzystów z 9 w 2019 roku do 13 w bieżącym roku, tj. o 44 %. Największą ilość tych tragicznych zdarzeń odnotowano w miesiącach wakacyjnych gdzie śmierć poniosło 6 rowerzystów – wylicza biuro prasowe policji.

Na Dietla nie wrócą już dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Auta zrobią miejsce rowerom. To samo czeka most Grunwaldzki

W bieżącym roku kierujący rowerem był sprawcą co drugiego wypadku z ich udziałem. Zdecydowana większość rowerzystów – 10 z 13 zabitych, zginęło z własnej winy, głównie przez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

To właśnie dlatego policjanci przygotowali „dekalog rowerzysty”, który ma chronić użytkowników jednośladów przed wypadkami. Jakie są główne przewinienia rowerzystów? Zobaczcie sami:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie