Jutro decyzja o zmianie cen biletów MPK. Oto, ile mogą kosztować

Musisz przeczytać

W środę, 18 listopada 2020 roku Rada Miasta Krakowa zdecyduje o nowych cenach biletów komunikacji miejskiej. Nowe ceny biletów MPK będą obowiązywać od połowy grudnia.

Zarząd Transportu Publicznego przedstawił radnym propozycje, które gwarantują utrzymanie wysokiej jakości transportu zbiorowego w Krakowie. W projekcie uchwały miejska jednostka proponuje, by za bilet 20-minutowy płacić 4 zł, 60-minutowy – 6,60 zł, a 90-minutowy – 8 zł.

Zmiany dotyczyłyby również biletów okresowych. Zlikwidowane zostałyby bilety na jedną i dwie linie. Normalny bilet miesięczny na wszystkie linie bez Karty Krakowskiej kosztowałby 148 zł. Z Kartą – 96 zł. Dotychczasowa cena – 69 zł – była zdecydowanie najniższą wśród wszystkich dużych polskich miast. Jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że miasta nie stać na utrzymanie stawki w niezmienionej formie.

w propozycji ZTP uwzględniony został pomysł części radnych, by do taryfy wprowadzić bilet półroczny na wszystkie linie. Za taki bilet musielibyśmy zapłacić 480 zł (w przeliczeniu na miesiąc koszt biletu wyniósłby 80 zł).

„W związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa i mniejszymi wpływami z biletów, miasto zostało zmuszone do zracjonalizowania stawek za bilety komunikacji miejskiej i dostosowania ich do potrzeb przewozowych. Aby transport publiczny w Krakowie wciąż funkcjonował na wysokim poziomie, wzorem innych miast, konieczne są korekty cen wszystkich rodzajów biletów” – informuje magistrat.

Poprawki do projektu uchwały zgłosiło dwóch radnych – Łukasz Wantuch i Łukasz Maślona.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca