Jutro tramwajami i autobusami pojedziemy za darmo!

Niech żyje Europejski Dzień bez Samochodu! Dzięki niemu w sobotę zostaną wyłączone kasowniki w autobusach i tramwajach, a to oznacza, że MPK podróżujemy za darmo.

Kraków już po raz 19. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który odbywa się w dniach 16-22 września. Hasłem tegorocznej kampanii jest „Multimodalność”, a sloganem „Przesiadaj się i jedź”. Akcja jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

„Głównym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Szczególne znaczenie ma mobilność współdzielona inaczej wspólne podróżowanie przez np. tworzenie wypożyczalni rowerów lub innych pojazdów” – informuje magistrat.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej.

jh

zdjęcie tytułowe / fot. MPK Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie