W południe z wieży Mariackiej zamiast hejnału zabrzmi specjalna piosenka

W piątek, 10 czerwca, w samo południe zamiast hejnału zabrzmi „Zacznij od Bacha”. Dojdzie do tego z okazji  5. edycji festiwalu Wodecki Twist. W piątek na Rynku piosenkę będą mogli zaśpiewać wszyscy.

– W tym roku we wspólne śpiewanie włączy się Sound’n’Grace – znakomity zespół na co dzień wykonujący muzykę gospel, soul, funky i R&B, z którym usłyszymy się dzień później podczas gali – informują organizatorzy. Oprócz muzykow z Sound’n’Grace na Rynku zaśpiewają Wodeckiego chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy artysty.  Chóralną inaugurację festiwalu obserwują też co roku w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy

Wszystko to w ramach jubileuszowej  piątej  edycja festiwalu Wodecki Twist. Najpiękniejsze polskie piosenki rozbrzmiewać będą między 10 a 12 czerwca w całym Krakowie  -W jubileuszowym roku, dokładnie tak, jak w ubiegłych latach, ważna jest dla nas różnorodność muzyczna i pokoleniowa. Przygotowujemy szereg koncertów i lokujemy je na najpiękniejszych scenach Krakowa. Nie mam wątpliwości, że będzie można usłyszeć niepowtarzalne i charakterystyczne chyba tylko dla nas połączenie niebanalnych głosów, stylów i czasów – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs.

Mottem tegorocznej edycji są przyjaciele – zarówno ci, którzy towarzyszyli Zbigniewowi Wodeckiemu w zawodowej i nie tylko zawodowej drodze, jak również młode pokolenie, czyli muzycy tworzący nowe trendy z wielką jakością i szacunkiem dla tego, co w naszej piosence najlepsze.

11 czerwca, w sobotę, otwieramy muzyczny klub przy Plantach, w altanie Zbigniewa Wodeckiego, w jej okolicach i przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Przez cały dzień pojawiać się tam będą goście festiwalowi, a wielu z nich zagra jazz. Zaplanowaliśmy koncerty, wywiady i potańcówki w stylu lat 70.

Wieczorem 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków wielka gala jubileuszowa, która dostała tytuł WODECKI UROCZYSTY, a jest nadzwyczajnym spotkaniem przyjaciół Zbigniewa Wodeckiego i najlepszej polskiej muzyki w ogóle. Udział w tym wydarzeniu wezmą między innymi Alicja Majewska, Ania
Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji.

Transmitowany na żywo w telewizji Polsat koncert będzie kulminacją 5-lecia festiwalu, ale również 45-lecia debiutanckiej płyty Zbigniewa Wodeckiego z 1976, odkrytej na nowo dzięki reedycji z udziałem Mitch&Mitch.

Na finał, w niedzielę 12 czerwca, WYSPA MUZYKI – barwne, nowocześnie brzmiące i zarażające energią wydarzenie na plenerowej scenie nad Wisłą. Pod hasłem ELECTRO siły i pokolenia połączą Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox, Rysy i inni. To będzie relaksujący muzyczny piknik, zyskujący z roku na rok coraz większą sympatię publiczności. Te koncerty, które ponownie zagoszczą przy jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Krakowa – Forum Przestrzenie – są bezpłatne! Główny program obejmuje czas od 17-tej do 22-giej, a potem goście i zaproszeni muzycy porwą młodą publiczność do wspólnej zabawy, która z pewnością przeciągnie się do późna.

Program:
10 czerwca, godz. 12.00: ZACZNIJ OD BACHA – inauguracja festiwalu, Rynek Główny
11 czerwca, cały dzień: MUZYCZNY KLUB PRZY PLANTACH – skwer im. Zbigniewa Wodeckiego (św. Marka i Westerplatte) oraz okolice
11 czerwca: WODECKI UROCZYSTY – GALA PRZYJACIÓŁ, Centrum Kongresowe ICE Kraków. Wystąpią: Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder, Maciej Maleńczuk, Sound’n’Grace
12 czerwca, godz. 17-22: WYSPA MUZYKI: ELECTRO – scena plenerowa przy Forum Przestrzenie. Wystąpią: Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox, Rysy.

 

Najnowsze

Co w Krakowie