Juwenaliowy zjazd gwiazd. Wiemy, kto wystąpi w Krakowie!

Krzysztof Krawczyk, Lao Che i Julia Pietrucha – ich będzie można posłuchać na Juwenaliach. Tysiące studentów będzie bawić się podczas największego święta żaków. Oprócz koncertów będzie można wybrać się na Noc Kinową czy wykonać ślizg na klacie!

Juwenalia na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczną się zaraz po długim majowym weekendzie, czyli od 6 do 9 maja. Na Koncercie Głównym (9 maja) gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk. Na scenie będzie można również zobaczyć raperów m.in. Palucha oraz Sariusa. Ciekawym doświadczeniem będzie występ Pawbeats + Bisz (B.O.K), Dwa Sławy, Marika, Marcin „Kali” Gutkowski, VNM, Bonson. Muzycy łączą rap z muzyką popularną i instrumentalną. Na zakończenie imprezy zagrają Filatov & Karas, którzy są producentami muzyki elektronicznej.

Oprócz wielkiej, muzycznej imprezy Uniwersytet Ekonomiczny przygotowuje Noc Kinową. Studenci będą zmagać się w ślizgu na klacie czy x-tremaliach. Odbędą się zawody e-sportu podczas których uczestnicy będą konkurować między sobą w grach takich jak LoL, CS czy FIFA.

Największe Juwenalia w Krakowie

Juwenalia Krakowskie odbędą się od 21 do 26 maja na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. W klubie studenckim Żaczek 22 maja odbędzie się koncert Krzysztofa Zalewskiego, który został zauważony przez słuchaczy dzięki albumowi „Złoto”. Ponadto muzyk przygotował autorskie wersje utworów Czesława Niemena.

Na scenie zaprezentuje się Fisz Emade Tworzywo. Zespół zagra nowe kawałki z płyty „Radar”.

Tego samego wieczoru odbędzie się koncert w Strefie Plaża AGH, gdzie jako pierwszy wystąpi Nocny Kochanek. Grupa gra klasyczny heavy metal inspirowany największymi kapelami rockowymi. Jednocześnie teksty często wyśmiewają subkulturę kuców, a twórcy bawią się językiem i pastiszem. Następnie zagra Łąki Łan, które inspirują się funkiem i lasem. Na deser na scenie pojawią się Romantycy Lekkich Obyczajów.

Z kolei 23 maja odbędzie się Juwenaliowy Koncert Rapowy. Rapować będą zarówno weterani hip-hopowej sceny jak Sokół, ale również młode talenty jak Jan Rapowanie czy Otsochodzi. W tym czasie w Strefie Plaża AGH będzie można usłyszeć popowe i alternatywne brzmienia. Główną gwiazdą będzie Nosowska, która wciąż zaskakuje Polaków nowymi pomysłami. Wraz z piosenkarką na scenie będą gościć Daria Zawiałow i Kwiat Jabłoni.

Dla fanów rocka i muzyki alternatywnej

Organizatorzy Juwenaliów przygotowali imprezy dla miłośników rocka. 24 maja obędzie się Juwenaliowy Koncert Rockowy. Zespół Lao Che zaprezentuje repertuar z albumu „Wiedza o społeczeństwie”. Artyści będą śpiewać o przywarach, słabościach i perypetiach Polaków.

Podczas wydarzenia publiczność posłucha najbardziej znanych kawałków zespołu Strachy na Lachy takie jak m.in. „Dzień dobry, kocham Cię” czy „Czarny chleb i czarna kawa”. Supportem będzie zespół Silence Goodbye.

Tego samego wieczoru odbędzie się również koncert w Strefie Plaża AGH. Podczas imprezy wystąpi Bitamina, PlanBe, Małpa i Happysad.

Nie zabraknie wydarzenia dla miłośników muzyki alternatywnej. Impreza Juwenaliowe Alternatywne Granie odbędzie się 25 maja. Podczas koncertu wystąpi Organek, który wydał album „Czarna Madonna”. Do tytułowego singla z płyty nagrał teledysk, w którym wystąpiła Olga Kora Jackowska. Muzykowi na scenie będą towarzyszyć Sonbird i Ralph Kaminski.

W tym samym czasie w Strefie Plaża AGH wystąpi Krzysztof Krawczyk, który zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory jak „Parostatek”, „Mój przyjacielu” czy „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”. Na scenie pojawi się również raper Mioush.

Wielki finał

W ostatni dzień studenckiego święta odbędzie się Juwenaliowy Koncert Finałowy, który będzie mieć miejsce na scenie plenerowej przed klubem Żaczek. Zobaczymy Julię Pietruchę, która znana jest jako aktorka. Artystka nagrała piosenki z elementami folkloru, w których słychać ukulele. Pietrucha wystąpiła na Open’er Festiwal.

Na scenie zobaczymy także Pawła Domagałę, który znany jest jako aktor. Artysta zaprezentuje swój najnowszy album „1984”.

just.

Najnowsze

Co w Krakowie