Już czekasz na Wianki? Oto pierwsi artyści, którzy zagrają podczas czerwcowej imprezy

fot. materiały prasowe

To stały i lubiany punkt w kalendarzu Krakowa. 23 czerwca odbędzie się kolejna edycja Wianków. Organizatorzy – Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – podali właśnie nazwy pierwszych artystów, którzy zagrają dla krakowian.

– Po raz piąty Wianki odbędą się w formule nawiązującej do francuskiego „Fête de la Musique”, która pozwala prezentować różnorodną polską muzykę w wielu zakątkach miasta. Zapraszam mieszkańców Krakowa i turystów, niezależnie od wieku, do wielkiego muzycznego świętowania – mówi prezydent Jacek Majchrowski. – Podczas tego wyjątkowego popołudnia i nocy każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki są jak zawsze otwarte i bezpłatne – zaznacza.

Rynek Główny będzie tętnić mieszanką jazzu, hip-hopu i r’n’b. Na scenie Hard Rock Cafe Kraków wystąpią, między innymi, Bitamina, która 7 marca odebrała w ICE Kraków nagrodę czytelników podczas Gali Nagród GaMa i Wojtek Mazolewski z projektem „Chaos pełen idei”.

Nieopodal, na placu Szczepańskim, stanie Scena Debiutantów. Publiczność usłyszy tam finalistów konkursu Megafon organizowanego przez Radio Kraków dla młodych krakowskich zespołów, a także autorkę jednego z głośniejszych debiutów ubiegłego roku Rosalie.

Scena Krakowska będzie umiejscowiona u stóp Wawelu przy Powiślu 11. Wśród innych wykonawców będzie można usłyszeć tam akordeonowe Motion Trio i porywający Max Klezmer Band.

Na placu Wolnica stanie Scena Jazzowa. Zagrają tam, między innymi, weteran gatunku Marek Napiórkowski i znacznie młodsza stażem, ale już słynna i szanowana Niechęć.

Późnym wieczorem fani wszystkich gatunków spotkają się na bulwarze Czerwieńskim, podczas spektakularnego pokazu pirotechnicznego.

To dopiero pierwsi ogłoszeni artyści scen Wianków – Święta Muzyki. Więcej informacji o kolejnych scenach i Nocy Klubowej już niedługo. Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki są bezpłatne i otwarte.

(wm, krakow.pl)

Zobacz także