Już dziś historyczny pojedynek Polaków!

Polscy szczypiorniści muszą dziś wznieść się na wyżyny swoich możliwości i umiejętności. W Tauron Arenie Kraków Biało-Czerwoni zmierzą się dziś wieczorem z reprezentacją Francji. Mistrz olimpijski, świata i Europy z pewnością nie będzie łatwym przeciwnikiem.

Po dwóch zwycięskich pojedynkach z Serbią i Macedonią, Polska reprezentacja jest pewna awansu do drugiej fazy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. By umocnić swoją pozycję i – przede wszystkim, podbudować się psychicznie przed kolejnymi spotkaniami, potrzebują dziś zwycięstwa z Francją – najskuteczniejszym zespołem tych mistrzostw.

Francuzi w dwóch meczach zdobyli aż 66 bramek (najwięcej na tych mistrzostwach, przyp. red.) i stracili 49 bramek. W drugiej klasyfikacji, lepsi od Francji jest jedynie Szwecja i Słowenia, które traciły od jedną i dwie bramki mniej.

Pojedynek z Francją i ewentualna wygrana z pewnością dodałaby naszej reprezentacji skrzydeł, bo na zwycięstwo nad Trójkolorowymi czekamy od 1994 roku, gdy pokonaliśmy ich w eliminacjach do MŚ. Niestety dodatkowym utrudnieniem w dzisiejszym spotkaniu będzie brak Bartosza Jureckiego, któremu odnowiła się kontuzja łydki i nie będzie w stanie zagrać w dzisiejszym spotkaniu.

Początek meczu w Tauron Arenie Kraków, punktualnie o godz. 20:30.

(pt)

Zobacz także