To już dziś. Rewolucja w świecie busów. Co? Gdzie? Jak?

Szykuje się prawdziwy chaos komunikacyjny. Od dzisiaj busy nie mogą wjeżdżać w ulice Ogrodową, Pawią i Worcella. A do wczoraj prywatni przewoźnicy nie podpisali umowy z właścicielem parkingu pod estakadą na ul. Wita Stwosza.

Wtorek z pewnością będzie trudnym dniem dla użytkowników tego typu przewozów. Do tej pory większość busów dojeżdżała do ulic Pawiej, Ogrodowej i Worcella. Tam miały przystanki końcowe, stamtąd też odjeżdżały. Od dzisiaj nie mają prawa wjechać w te miejsca.

Początkowo busy miały zostać usunięte z tych ulic 1 lipca, ale Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu pod groźbą protestu przewoźników przesunął termin o jeden miesiąc. Zapowiadają, że kolejnej zmiany terminu już nie będzie.

Gdzie znajdziecie busy? Operatorzy otrzymali do wyboru cztery lokalizacje. Część busów będzie odjeżdżać z Małopolskiego Dworca Autobusowego przy ulicy Bosackiej 18. Pozostałe lokalizacje to parking przy ulicy Wita Stwosza, ulica Kamienna i Nowy Kleparz. Przed podróżnymi spore wyzwanie i dużo czasu upłynie, nim oswoją się ze zmianami.

Wiele wskazuje na to, że większość przewoźników wybierze parking przy ulic Wita Stwosza, ale umowa z właścicielem placu do wczoraj nie została podpisana.

Rady dla podróżnych? Większość operatorów nie podała oficjalnych informacji na temat zmian. Jeśli nie macie pewności, z którego miejsca wyrusza wasz bus, lepiej łapać go na jednym z przystanków pośrednich.

(wm)

fot. Pixabay.com

Najnowsze

Co w Krakowie