Już niedługo montaż kolejnych siatek zabezpieczających na Zakrzówku

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje kolejne etapy prac w ramach tworzenia parku Zakrzówek. Urząd szuka firm, które wybudują drogę dojazdową oraz parking. Potencjalny wykonawca wybuduje również barierki ochronne wokół zbiornika oraz zabezpieczy skarpy siatkami. 

Trwa kontynuacja prac na terenie kąpieliska Zakrzówek. Obecnie ZZM szuka wykonawców prac w ramach czwartego, piątego i szóstego etapu inwestycji. Urząd wystosował  tzw. „zapytanie z wolnej ręki” czyli w trybie negocjacji tylko z jednym potencjalnym wykonawcą. Umożliwiają to zapisy z poprzednich przetargów, których kontynuacją są obecne prace.

W ramach etapu szóstego ( i części czwartego), ZZM planuje dokończyć budowę barierek ochronnych wokół zbiornika. Zaplanowany budżet prac to ponad 790 tys. złotych. Na większą kwotę opiewają roboty w ramach etapu piątego. ZZM szacuje, że za prace w ramach etapu piątego wyda  ponad 3,7 mln złotych. Przyszły wykonawca będzie odpowiedzialny za wybudowanie drogi dojazdowej do budynku B1 wraz z infrastrukturą , budowę parkingu oraz zabezpieczenie skarp siatkami.

Jak wiadomo tego lata krakowianie nie skorzystają z kąpieliska na Zakrzówku. jako przyczynę wskazano problemy z uzyskaniem wszystkich wymaganych związanych z przyłączem prądu.  Na otwarcie kąpieliska, które miało być hitem tego lata, trzeba poczekać do następnego sezonu.

Sezon letni jest stracony, ale czy kąpielisko będzie udostępnione zimą?

Kąpielisko na Zakrzówku będzie czynne w tym roku

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie