Aktualności Lifestyle

To już TA niedziela. Gdzie zrobisz zakupy? Które galerie są otwarte?

No to zaczynamy zabawę w denerwowanie się, psioczenie i poszukiwanie otwartych sklepów. 11 marca po raz pierwszy zastosowane zostaną przepisy o zakazie handlu w niedziele. Gdzie zatem będzie można zrobić zakupy?

Niemal bez szans na powodzenie zakończy się wycieczka do któregokolwiek sklepu sieciowego (choć jeden z nich ma być otwarty np. na Dworcu PKP). Można za to spróbować zrobić zakupy w mniejszej placówce.

Otwartych będzie część sklepów franczyzowych oraz osiedlowych, które są biznesem rodzinnym. Spodziewamy się również sporego ruchu na stacjach benzynowych, gdzie można nabyć podstawowe produkty.

A co z krakowskimi galeriami handlowymi? Dwie będą całkowicie zamknięte, ale pozostałe zapraszają mimo zakazu.

Serenada

Serenada
Obraz 2 z 5

Można odnieść wrażenie, że zarządcy centrum kpią z ustawy. „W niedzielę 11.03 jesteśmy otwarci #bardziej!” - informują. I przygotowali na ten dzień specjalne atrakcje. Będzie można pograć w gry planszowe, dla dzieci przygotowano specjalne animacje, a plac spotkań zamieni się w pole golfowe. Oczywiście otwarte będą także kawiarnie, cukiernie i restauracje. W niedzielę galeria będzie otwarta od 10:00 do 21:00. (fot. materiały prasowe)

 

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay