Już w ten weekend meleksem za darmo

Krakowscy kierowcy meleksów pomogą krakowianom poznać swoje miasto. Już w najbliższą niedzielę (6 marca, przyp. red.) rusza cykl bezpłatnych wycieczek meleksami dla mieszkańców Krakowa. Dzięki temu krakowianie będą mogli zobaczyć swoje miasto z zupełnie innej perspektywy i … za darmo.

– Od marca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca do dyspozycji krakowian będą 3 oznaczone meleksy, które za darmo będą wozić mieszkańców Krakowa po Starym Mieście – tłumaczy Grzegorz Franciszek Kompa, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pojazdów Ekologicznych.

Darmowe meleksy będą czekały na krakowian na ul. Podzamcze (na tyłach kościoła Św. Idziego). Mieszkańcy chcący skorzystać z darmowej wycieczki będą musieli pojawić się w godzinach 10:00 – 14:00 z dokumentem potwierdzającym, że jesteśmy mieszkańcami Krakowa.

Oprócz nas, na pokład meleksa będziemy mogli zabrać również swoich znajomych i najbliższych. Akcja darmowych wycieczek „Poznaj swoje miasto” będzie prowadzona przez cały rok, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

(pt)

fot.  byzantiumbooks via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie