Już wkrótce najsmaczniejszy festiwal tego lata! Nie może Was tam zabraknąć!

Festiwal Pierogów / fot. materiały prasowe

Masło orzechowe z marchewką, mięso z perliczki czy ruskie. Już za chwilę rozpocznie się najsmaczniejsza impreza w Krakowie! Podczas Festiwalu Pierogów skosztujecie zarówno fantazyjnych smaków, jak i tych klasycznych. Wydarzenie jest okazją nie tylko do ucztowania, ale również wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych czy posłuchania muzyki. 

Jak co roku spróbujemy pierogów z różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody. Jurorzy przyznają statuetkę św. Jacka z pierogami. Z kolei publiczność wybiera najlepsze pierogi, których twórcy otrzymają statuetkę Kazimierza Wielkiego.

Na najlepsze pierogi będzie mógł zagłosować każdy, kto w piątek i sobotę odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Laureatów poznamy w niedzielę w samo południe.

Każdego festiwalowego dnia z niezwykłą przyjemnością nie tylko zjemy, ale też ulepimy pierogi. W piątek i sobotę w godz. 12.00, 14.00 i 16.00, jak również w niedzielę w godz. 13.00, 14.30, 16.00 będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach lepienia pierogów.

15 sierpnia to dzień Cudownej Mocy Bukietów. W ramach wydarzenia towarzyszącego Festiwalu Pierogów na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.

W piątek o godz. 20.00 na scenie zobaczycie zespół Buskers Band. W sobotę o tej samej porze zagra Muzyka Końca Lata. Z kolei w ostatni dzień festiwalu o godz. 20.00 usłyszycie Hard Times. 

W Krakowie trwa Festiwal pierogów. Sprawdziliśmy, które są najlepsze! [zdjęcia]

js/krakow.pl

Zobacz także